Окупаційні війська РФ протягом останніх днів, ймовірно, перекинули низку вертольотів з аеродрому тимчасово окупованого міста Бердянськ Запорізької області на аеродром у російському Таганрозі, пише Defense Express із посиланням на супутникові знімки Planet Labs, які опублікував військовий аналітик Бреді Афрік у соцмережі X.
Згідно з зображеннями, станом на 30 жовтня 2023 року окупанти мали на авіабазі в місті Таганрог 21 гвинтокрил типу Ка-52 і Мі-8.
21 Russian helicopters were at Taganrog air base when this latest satellite image was captured. pic.twitter.com/NosZ76KO7J
— Brady Africk (@bradyafr) October 31, 2023
Це може бути саме та авіація, яку ворог зосереджував у аеропорту Бердянська до удару українських захисників по ньому з використанням далекобійних ракет ATACMS два тижні тому. Вертольоти звідти росіяни вивели станом на 29 жовтня.
Russian helicopters left Berdyansk airport in southern Ukraine after Ukrainian forces struck the site with ATACMS earlier this month. pic.twitter.com/Aj1y5cYlAm
— Brady Africk (@bradyafr) October 30, 2023
У виданні зазначили, що фото поки дозволяють лише зафіксувати сам факт раптової появи суттєвої кількості гелікоптерів у місті Таганрог. Загарбники могли доставити туди техніку наземним транспортом через пошкодження, але вертольоти могли долетіти й власним ходом.
“Якщо ж припускати, що російські окупанти до Таганрогу перемістили саме ті машини, що зберегли боєздатність, і міркувати географічними категоріями, то виходить, що рашисти просто перемістили свої ударні гелікоптери для можливої підтримки військ на інших напрямках”, – зазначили експерти Defense Express.
Там додали, що відстань від Таганрога, наприклад, до Волновахи складає близько 130 кілометрів. Водночас дистанція від Бердянська до лінії фронту в Запорізькій області – орієнтовно 120 кілометрів. При цьому заявлена практична дальність польоту Ка-52 становить до 480 км.
“Тут не варто виключати й інший варіант. Тобто що росіяни хочуть тепер використовувати Таганрог не тільки як новий злітний майданчик для своїх ударних гелікоптерів, але також і як своєрідний "перевалочний пункт" для ремонту своїх "бортів" армійської авіації у випадку нових ударів ATACMS від Сил оборони України”, – припускається в тексті, зважаючи на наявність у Таганрозі авіаремонтного заводу, точна спеціалізація якого не відома.
Раніше журналісти-розслідувачі проєкту "Схеми" опублікували супутникові знімки аеродрому Бердянська після ракетних ударів ЗСУ, на яких видно місця ураження російської військової техніки.