Росія застосовує три заборонені хімічні речовини проти України — WSJ

Поділитися
Росія застосовує три заборонені хімічні речовини проти України — WSJ © Pixabay
Російська війська використовують заборонений газ, намагаючись витіснити українців з їхніх позицій.

На початку цього місяця США запровадили санкції проти російських компаній і державних органів, які беруть участь у створенні та постачанні хімічної зброї, що використовується на фронті, особливо наголосивши на хлорпікрині. Ця хімічна речовина, яка іноді використовується в пестицидах, була взята на озброєння під час Першої світової війни й заборонена для використання в бою Конвенцією про заборону хімічної зброї, яку Росія підписала, зазначає The Wall Street Journal.

"Ми оцінили використання російськими силами хімічної зброї — хлорпікрину та засобів боротьби з масовими заворушеннями як метод ведення війни для витіснення українських сил з укріплених позицій. Використання таких хімічних речовин не є поодиноким випадком", — заявив Роберт Вуд, посол США в ООН.

Ден Кашета, експерт з хімічної зброї та асоційований науковий співробітник Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень каже, що хлоропікрин є токсичним для людей і тварин, а також діє як подразник. Залежно від рівня впливу, газ може викликати опіки шкіри, подразнення слізних каналів і ускладнювати дихання, не кажучи вже про захист від нападу.

Він додав, що на зміну цьому хімікату прийшли більш сучасні речовини, які інколи використовуються поліцією як сльозогінний газ і відомі як CN (хлорацетофенон, отруйна речовина подразнювальної дії) й CS (іритант — бойова отруйна речовина подразнювальної дії), які також заборонені конвенцією. Помічник командира аналітичного центру сил забезпечення української армії капітан Дмитро Сергієнко, який займається аналізом застосування хімічної зброї на фронті зазначає, що всі ці три речовини (хлорпікрин, хлорацетофенон та іритант) використовуються росіянами на полі бою.

Українці відстежують застосування хімічної зброї на фронті з лютого 2023 року, і кількість підтверджених інцидентів неухильно зростає. Станом на 3 травня підтверджено 1891 подібну атаку з моменту початку відстеження даних, 444 з них — у квітні, що на 71 підтверджений інцидент більше, ніж місяцем раніше. Ці цифри — неостаточні, оскільки через інтенсивність бойових дій часто неможливо дістатися до місця, де було застосовано газ, щоб узяти зразок або опитати солдатів.

"Наразі застосування росіянами отруйних хімічних речовин — це наша повсякденна реальність... Ніколи не знаєш, коли зіткнешся з хмарою отруйних хімікатів", — повідомляє Дмитро Сергієнко.

Нагадаємо, що газета The Telegraph писала, що Росія постійно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових. Один із командирів українського піхотного підрозділу розповів, що протигази врятували не одне життя військових. Тепер його солдати зобов'язані постійно носити їх з собою.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі