Росія удосконалила 500-кілограмові касетні бомби, тепер вони керовані – британська розвідка

Поділитися
Росія удосконалила 500-кілограмові касетні бомби, тепер вони керовані – британська розвідка © wikipedia.org
Ними вона бомбардує цілі поблизу Вугледара та Авдіївки.

З листопада 2023 року  російські військово-повітряні сили почали частіше застосовувати 500-кілограмові касетні бомби РБК-500, які, залежно від модифікації, можуть викидати від 100 до 350 суббоєприпасів, заявляють у Міністерстві оборони Великої Британії.

У британському відомстві зазначають, що  кожен суббоєприпас зазвичай вибухає або сотнями високошвидкісних осколків, або одним великим протитанковим зарядом.

Зокрема, за даними британської розвідки, РБК-500 були розгорнуті проти українських сил на Вугледарській дузі та поблизу Авдіївки в Донецькій області.

«Існує реальна можливість того, що, як і у випадку з іншими бомбами, що скидаються з повітря, Росія, ймовірно, нещодавно інтегрувала комплект керованого планеру UMPC з РБК-500. Це дозволяє літаку-носію випускати боєприпаси за багато кілометрів від цілі», - вказують при цьому аналітики.

При цьому вони додають, що російські комплекти планерних бомб, як правило, мають низьку точність. Однак, завдяки великій кількості суббоєприпасів, одна РБК-500 може спричинити ураження на площі в кілька сотень метрів, що збільшує шанси завдати бодай якоїсь шкоди наміченій цілі.

РБК-500 або ж Разовая бомбовая кассета була створена в Радянському Союзі наприкінці 1960-х років. Може використовуватись із літаків та вертольотів. Призначення для ураження цілей на площинах.

Ще в 2016 році Росія заявляла про створення касетної крилатої авіабомби ПБК-500У з комбінованою інерційно-супутниковою системою навігації. У варіанті спорядження касетними бойовими елементами СПБЭ-К вона начебто здатна долати відстань до 50 км до цілі при скиданні з висоти 10 кілометрів.

Касетні авіабомби РБК-500 були вперше застосовані під час радянської окупації Афганістану. Згодом РФ використовувала її під час першої та другої російсько-чеченської війни.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі