Росія робить спроби ефективніше використовувати потужності ОПК – британська розвідка

Поділитися
Росія робить спроби ефективніше використовувати потужності ОПК – британська розвідка © wikipedia
Зокрема, відомо про плани наростити виробництво осколково-фугасних боєприпасів "Краснополь-М2".

Росія оголосила про збільшення виробництва своїх 152-мм артилерійських боєприпасів з лазерним наведенням "Краснополь-М2" та намір покращити їхні характеристики в поганих погодних умовах, що може вказувати на спроби РФ ефективніше використовувати потужності власної оборонної промисловості, вважають аналітики Міністерства оборони Великої Британії.

Аналітики зазначають, що російська артилерія вже досягла успіху з "Краснополем", часто використовуючи їх для точного ураження окремих українських транспортних засобів.

«Російська оборонна промисловість не в змозі виробляти достатньо звичайних боєприпасів. Заплановане збільшення обсягів виробництва "Краснополя", ймовірно, є спробою більш ефективного використання виробничих потужностей», - кажуть експерти.

При цьому російські військові використовують безпілотні літальні апарати для позначення цілей для "Краснополя", спрямовуючи на ціль лазерний промінь. Однак низькі хмари були ключовим обмежувальним фактором ефективності ракети, оскільки її лазерний детектор не встигає зафіксувати лазерну енергію і маневрувати для нанесення удару.

«Російська промисловість, ймовірно, намагатиметься покращити льотні характеристики "Краснополя" і зменшити час лазерного виявлення снаряда. З наближенням зими, ймовірно, що доступ Росії до більш високоточних боєприпасів стане одним з ключових чинників її оперативної ефективності в Україні», - вказують у британській розвідці.

«Краснополь» - коректований артилерійський боєприпас калібру 152 або 155 мм. Він призначений для ураження броньованих цілей та військових об'єктів з першого пострілу. Корекція виконується аеродинамічними кермами на кінцевій ділянці польоту лазерної позначки на цілі. Для збільшення дальності стрільби снаряд має реактивний двигун або донний газогенератор.

Боєприпас розроблено тульським Конструкторським бюро «Приладобудування». Серійне виробництво ведеться на ВАТ «Іжмаш», а головка самонаведення для снаряда виготовляє Ленінградське оптико-механічне об'єднання імені В. І. Леніна.

Нова версія боєприпасу "Краснополь-М2" включає автоматизовану програму польоту снаряда, що знижує ймовірність помилок під час його підготовки до пуску. Снаряд має збільшену дальність стрільби до 20-26 кілометрів і нову напівактивну лазерну головку самонаведення.

Снаряд оснащений осколково-фугасною бойовою частиною і за словами розробників здатний пробити до 130 мм броні.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі