Росія пропагує війну через відеоігри – NYT

Поділитися
Росія пропагує війну через відеоігри – NYT © unsplash.com/alex_andrews
Кремль намагається завоювати нову аудиторію.

Російська воєнна пропаганда почала активно поширюватися у популярних відеоіграх, пише The New York Times.

У грі Minecraft, що належить компанії Microsoft, російські гравці відтворили битву за місто Соледар в Україні, захоплене російськими військами у січні, та розмістили відеозапис гри в соцмережі "ВКонтакте".

На каналі російської версії відеоігри World of Tanks на честь 78-х роковин розгрому фашистської Німеччини в травні показали парад танків Радянського Союзу в Москві в 1945 році.

На ігровій платформі Roblox користувач створив у червні цілу роту службовців російського МВС на честь національного свята – Дня Росії.

Ці ігри та прилеглі до них дискусійні сайти, такі як Discord та Steam, стають майданчиками для російської пропаганди, що нав'язує виправдання російської воєнної агресії переважно молодій міжнародній аудиторії.

У цьому віртуальному світі деякі гравці активно використовують літеру Z – символ російських військ; підтримують територіальні претензії Росії на Крим та інші території; підтримують Владіміра Путіна у його прирівнюванні українців до нацистів та покладанні провини за війну на Захід.

"Ігровий світ - це справді платформа, яка може впливати на громадську думку, впливати на аудиторію, особливо на молодь", - говорить Таня Беккер, дослідник з компанії ActiveFence, що спеціалізується на кібербезпеці, яка виявила кілька прикладів російської пропаганди в Minecraft.

У квітні президент Microsoft Бред Сміт повідомив, що служби безпеки компанії виявили недавні спроби Росії "проникнути в деякі з цих ігрових спільнот", навівши приклади в Minecraft та дискусійних групах Discord. Він сказав, що Microsoft проінформувала про них уряди, які він не назвав.

Керівник групи аналізу загроз Microsoft Клінт Уоттс повідомив, що "Вагнер" просував "шкідливі наративи" у Discord та Steam, щоб підтримати погляди Кремля. Можливо, вагнерівці також хотіли таким чином стимулювати призов до армії за умови величезних бойових втрат.

Хоча деякі з цих матеріалів відображають погляди "простих росіян", інші приклади наводять на думку про причетність держави. Вплив Кремля на відеоігри показує, наскільки наполегливо уряд Путіна прагне досягнення своїх політичних цілей, використовуючи західні соціальні мережі та споживчі товари, незважаючи на дипломатичну та економічну ізоляцію. Наприклад, у червні російські музиканти і принаймні один російський чиновник влаштували у Minecraft концерт, присвячений Дню Росії.

Що гірша ситуація в країні, то сильніше працює пропаганда. СРСР та Німеччина були країнами з найпотужнішою у світі пропагандою. Вона була тотальною: від школи до газети, від роману до кіно. Пропаганда створювала паралельне життя такої сили, що люди охоче «переселялися» туди, оскільки жити у злагоді з владою було спокійніше, ніж сперечатися з нею, навіть просто у своїх головах. Докладніше про те, що таке пропаганда, читайте у статті Георгія Почепцова «В гостях у пропаганди: із мачухи – у рідні матері».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі