Росія отримує військову перевагу в Україні – голова військової розвідки Норвегії

Поділитися
Росія отримує військову перевагу в Україні – голова військової розвідки Норвегії © Pixabay
Україні потрібна серйозна допомога, щоб отримати шанс змінити ситуацію.

Росія отримує військову перевагу в Україні завдяки більшому резерву військ і матеріальній підтримці таких країн, як Північна Корея та Китай. Тому Україні знадобиться значна військова допомога Заходу  для шансу змінити ситуацію, заявив у понеділок під час  презентації щорічного звіту про оцінку ризиків норвезьких служб безпеки глава військової розвідки Норвегії Нільс Андреас Стенсонес

«У цій війні Росія наразі займає сильнішу позицію, ніж рік тому, і отримує перевагу», - цитує заяву  Стенсонеса сайт німецького суспільного мовлення.  

Він зазначив, що Москва може «мобілізувати приблизно втричі більше військ, ніж Україна».

При цьому, за його словами, Росія адаптується до санкцій «краще, ніж очікувалося», а промисловість здатна виробляти достатньо «боєприпасів, бойових машин, безпілотників і ракет», щоб «підтримувати військові зусилля впродовж року».

За словами Стенсонеса, Росія отримує військову підтримку від Ірану, Білорусі та Північної Кореї. Згідно з його висновками, Китай постачає не зброю, а «машини, транспортні засоби, електроніку та запчастини», корисні для російського ОПК.

Результати науково-технічних експертиз вказують, що російська армія уже кілька разів застосувала по Україні ракети, розроблені в КНДР. Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула — подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії Бутирської "Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні".

Водночас у США низка республіканців, які орієнтуються на колишнього президента США Дональда Трампа, чинять опір пакету підтримки, який передбачає військову допомогу Україні. Багато аналітиків сумніваються, що законопроект, якщо буде проголосований у Сенаті, пройде голосування у Палаті представників, яку очолює скептично налаштований Майк Джонсон, що також орієнтується на Трампа.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі