Росія найматиме контрактників на війну в Україні, щоб уникнути непопулярної мобілізації – Bloomberg

Поділитися
Росія найматиме контрактників на війну в Україні, щоб уникнути непопулярної мобілізації – Bloomberg © EPA-EFE/ALESSANDRO GUERRA
"Кремль прагне не допустити повторення мобілізації, як у вересні 2022 року, яка похитнула суспільну довіру і спровокувала втечу з країни до мільйона росіян".

Росія готується набирати більше солдатів-контрактників, оскільки вона продовжує своє вторгнення в Україну, прагнучи уникнути, принаймні зараз, ще одного масового призову, який може підірвати народну підтримку війни. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами Руслана Пухова, керівника московського аналітичного центру "Центр аналізу стратегій і технологій", Росія може поповнити армійські лави на 300 000 осіб щомісяця, а це близько 30 000 новобранців цього року.

"Підкріплена перевагою в боєприпасах, російська армія продовжує наступати, в той час як українські війська зазнають труднощів через затримки військової допомоги з боку США і Європи та нестачу особового складу. Безумовно, покладання на поступовий приплив нових військ для заміщення втрат і нарощування чисельності, а не на одномоментний призов ще 300 000 військових, обмежує військові можливості Росії", – йдеться у матеріалі.

Журналісти зазначають, що встановлення контролю над Харковом, другим за величиною містом України, або захоплення Запоріжжя на південному сході, швидше за все, потребуватиме значних нових бойових сил. Штурм стратегічного південного портового міста Одеси був би ще складнішим завданням.

Тим не менш, зростає занепокоєння, що Росія може досягти значних успіхів у найближчі тижні, прорвавши перенапружені українські лінії, кажуть люди, знайомі з цим питанням у США і Європі. Російські війська перебувають на підступах до своєї наступної ключової цілі на сході Донецької області - Часів Яру, який завдяки своєму високому розташуванню має вирішальне значення для оборони України в цьому районі.

Водночас, кажуть у виданні, Україна щодня стикається зі шквалом ракет, безпілотників і бомб, які виводять з ладу важливу енергетичну інфраструктуру через брак протиповітряної оборони і влучають в армійські позиції. Прагнучи також зміцнити свої передові позиції, законодавці в Києві схвалили пом'якшену версію суперечливого законодавства, що передбачає набір більшої кількості війська.

У грудні міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявляв, що Кремль має детальні плани розширення своїх збройних сил до 1,5 мільйона осіб з 1,15 мільйона зараз, з яких 650 000 мають бойовий досвід в Україні.

У січні президент України Володимир Зеленський також зазначав, що чисельність Збройних сил України не перевищує 900 000 осіб.

"Характер майбутнього російського наступу досить чітко окреслений. Ми бачимо, як Росія наступає на лінії фронту, використовуючи перевагу в артилерії, боєприпасах і надлишок людей, посилений використанням новітніх озброєнь, у співвідношенні п'ять до одного", – сказав ВВС колишній командувач Об'єднаного командування збройних сил Великої Британії генерал сер Річард Барронс.

Повідомляється, що Міноборони РФ 3 квітня заявляло, що цього року до армії записалося понад 100 000 новобранців, причому щодня добровольцями стають до 1700 осіб.

"Росія використовує щедрі фінансові стимули для залучення людей на війну. З початку року регіональні виплати новим солдатам-контрактникам зросли на 40% до середнього рівня 470 000 рублів (близько 5 000 доларів), згідно з підрахунками Re: Russia, віденської дослідницької групи, створеної колишнім радником уряду Кирилом Роговим. Це на додаток до фіксованої федеральної виплати в розмірі 195 000 рублів", – додали у Bloomberg.

"Російська влада намагається не проводити нову мобілізацію, поки є можливість її уникнути", – сказав Павло Лузін, російський військовий експерт, старший науковий співробітник Джеймстаунського фонду.

Наразі армійське командування частково покладається на те, що деякі нинішні призовники підпишуть контракти, за словами двох людей, знайомих із ситуацією. Цієї весни 150 000 росіян будуть призвані на строкову військову службу.

"Закон дозволяє відправляти цих призовників на поле бою після чотирьох місяців військової служби", – додав Лузін.

Однак це порушило б неодноразові публічні обіцянки не відправляти призовників у зону бойових дій, тому армійське керівництво підштовхує їх до переходу на професійний контракт, що вони можуть зробити з першого дня служби згідно із законодавчими змінами, ухваленими минулого року.

Насправді, все більше призовників скаржаться на значний психологічний, а в деяких випадках і фізичний тиск, за даними неурядової організації "Идите Лесом", яка допомагає людям, які хочуть уникнути відправки на війну в Україну.

"Одного хлопця вони кинули в яму і тримали там кілька днів без їжі, поки він не погодився підписати контракт", – розповів керівник групи Григорій Свердлін.

За його словами, контракти офіційно укладаються на один рік, але можуть бути розірвані Міністерством оборони лише під час мобілізації у воєнний час, тож фактично вони є безстроковими, доки не закінчиться конфлікт.

У виданні підкреслюють, поки що російський підхід, схоже, працює.

"Для нинішньої стратегії нанесення "тисячі ударів" і широкого тиску на Україну по всьому фронту наявної живої сили і її поповнення за рахунок контрактного набору, очевидно, достатньо", – вважає Руслан Пухов з Центру аналізу стратегій і технологій.

Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявляв, що у червні Росія може розпочати великий наступ, щоб спробувати захопити всю Донецьку та Луганську області. Він зазначив, що потім росіяни зосередяться на листопадових виборах у Сполучених Штатах і їх наслідках.

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі