Російські військові продовжують наступальні дії на куп’янському напрямку та готуються до продовження атак на лиманському, повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський у Telegram, розповідаючи про ситуацію на фронті на сході держави.
За його словами, на куп’янському напрямку ворожа армія хоче вийти до села Синьківка Харківської області, щоб продовжити наступ у бік міста Куп’янськ. Але Сирський запевнив, що українські воїни відбивають всі спроби росіян на цьому напрямку.
На лиманському напрямку війська агресора стягують резерви та перегруповуються для підготовки до подальших атакувальних дій.
“Поблизу Бахмута тривають важкі бої. Окупанти продовжують атакувальні дії. Противник намагається вибити українських захисників з позицій в районі Кліщиївки. Сили оборони тримають оборону і наносять великі втрати російським військам, як в техніці так і в живій силі”, – додав генерал-полковник.
Він зазначив, що на всіх напрямках загарбники далі використовують підрозділи шторм z і шторм v, сформовані з ув’язнених і військових штрафників, щоб проводити штурми наших позицій.
Сирський також розповів про втрати росіян у зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» з початку листопада 2023 року: “Було ліквідовано понад шість з половиною тисяч російських окупантів, знищено або пошкоджено близько вісімсот одиниць військової техніки окупантів. Серед них 79 танків, 136 одиниць броньованої техніки та 170 різних зразків ворожої артилерії”.
Напередодні редактор The Economist писав, що контрнаступ України зупинився набагато далі від заявленої мінімальної мети, і що війна, можливо, дійсно увійшла в період, який можна описати як військовий глухий кут. Наступний рік буде важким і небезпечним періодом для України.
На початку місяця головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний зазначав у статті для The Economist, що російсько-українська війна стає «позиційною» війною статичних і виснажливих боїв, як у Першій світовій, на противагу «маневровій» війні руху і швидкості. Він називав п’ять пріоритетів для перемоги над Росією. Згодом президент Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на фронті не є патовою.