Президент Володимир Зеленський впевнений, що Росія може вторгнутися ще в якусь державу. Про це він заявив під час пресконференції до річниці повномасштабного вторгнення РФ до України.
«Я вважаю, що це можливо. І це може статися. Чому? Я поясню. Президенту Путіну треба показувати успіх і перемоги. Успіх на полі бою не відбудеться. Масованого реваншу не вийде. Принаймні ми будемо боротися. І якщо буде постачання будемо більш сильними. Це перше. Тому йому треба показувати успіх», – заявив Зеленський.
За його словами, Путін може бути там, де є слабке місце і «бажано, щоб це ще були ті держави, які ще за радянських часів мали вплив Москви». І так само, як зазначив Зеленський, це можуть бути держави, де є ті, чи інші негаразди, конфлікти, сепаратні інституції.
«І тут Молдова є прикладом. Ви знаєте, що наша розвідка перехопила документ і я відкрито про це сказав. Я привіз цю інформацію в ЄС. І перш за все, в першу годину, коли я отримав цю інформацію, я передав її Маї Санду (президентка Молдови – ред.). І там є докази, що вони хотіли змінити керівництво держави. А тепер давайте подумаємо, як вони планують це зробити. Де їх кордони з Молдовою? Я не бачу цих кордонів. Тобто буде висадка. Де вона може бути?», – заявив Зеленський.
Він зазначив, що атака може бути з боку окупованого «Придністров’я». Або ж росіяни можуть атакувати безпосередньо Кишинів.
При цьому Зеленський звернув увагу, що росіяни зараз роблять вкиди, нібито Україна збирається зайти на територію Придністров’я. Таким чином вони здійснюють свої провокації. За словами президента, на початку повномасштабної війни з території окупованого «Придністров’я» були постріли в бік України.
«Я вважаю, що Росія добиватиметься якихось успіхів. Дивіться, ракета перетнула повітряний простір Румунії, зайшла потім в Україну. Тобто вони постійно будуть робити такі кроки. Я вважаю, що бажано попереджати такі можливості посиленням зброї, санкціями і всіма відповідними кроками», – додав Зеленський.
Напередодні Міністерство оборони Росії звинуватило Україну у підготовці «озброєної провокації» проти Придністров'я. Там заявили, що розглядатимуть будь-які дії України в регіоні «нападом на Росію». Своєю чергою в Молдові заявили, що не підтверджують інформацію, яку поширило російське відомство та закликали населення країни до спокою.
Нещодавно прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив про необхідність демілітаризації Придністров’я та виведення російських військ з регіону. Його заява викликала обурення в Кремлі аж до погроз.
Чому перед молдовською владою постала загроза реалізації Росією спецоперації з дестабілізації країни. Як Кишинів реагує на ризики і що потрібно зробити Молдові задля власної безпеки, розповідає Володимир Кравченко у статті «Росія проти сусідки України: що нині загрожує Молдові».