Путіна можуть посадити або стратити у Росії — юрист Доуд

Поділитися
Він не виключає, що нова російська влада, яка може з'явитися після зміни режиму, передасть МКС тих, хто несе відповідальність за війну. 

Позов до МКС щодо незаконного вивезення Росією українських дітей подав французький юрист Еммануель Доуд. Тепер він вважає, що після поразки у війні проти нашої країни, яка точно відбудеться, російський президент Владімір Путін повинен буде повідомити про це своєму оточенню, після чого главу Кремля можуть стратити або посадити. Таку думку Доуд висловив під час інтерв'ю "Голосу Америки"

"Як відомо, вовки пожирають один одного. Ось що може статися. Це перша гіпотеза, - поділився думкою юрист. - Друга гіпотеза - війну буде програно, і відбудеться зміна режиму".

Доуд вважає, що нова російська влада буде намагатися реінтегруватися в міжнародне товариство. Для цього Москва повинна буде взяти на себе певні зобов'язання. 

"Ми можемо припустити, що нова російська влада передасть МКС тих, хто несе відповідальність за війну і злочини, серед яких не тільки депортація дітей, а й бомбардування цивільного населення та інфраструктури, позасудові страти, викрадення людей, тортури та зґвалтування українських жінок, які використовуються як знаряддя війни", - пояснив своє бачення юрист.

Ба більше, на думку Доуда, ордери на арешт Путіна будуть видавати й надалі. 

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.

Генпрокурор України Андрій Костін закликає заочно судити Путіна&Ко, аби винні за цю війну постали перед судом навіть за умов, якщо їх не затримають. Та є нюанс: МКС може переслідувати людей за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, але не за злочин агресії. Цю роль може виконати спеціальний трибунал для Росії, до створення якого долучилися вже щонайменше 32 країни світу. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі