Путін заговорив про вимоги для того, щоб Росія повернулася до "зернової угоди"

Поділитися
Путін заговорив про вимоги для того, щоб Росія повернулася до © Скріншот Youtube
Російський президент, зокрема, очікує "відновлення початкової гуманітарної суті" ініціативи.

Президент РФ Владімір Путін заявив, що його держава нібито розгляне можливість відновлення "зернової угоди" для експорту продовольства Чорним морем, якщо інші сторони повністю врахують принципи участі РФ у домовленості, передають російські ЗМІ.

Ворожий автократ розповів, нібито Москва виявляла "чудеса витримки і терпіння, толерантності", погоджуючись на численні продовження чорноморської ініціативи. Тепер продовження угоди в тому вигляді, у якому вона існувала, нібито втратило "будь-який сенс".

"Ми не проти самої угоди як такої. Тим більше, враховуючи її значення для глобального ринку продовольства, для багатьох державних. І, безумовно, розглянемо можливість повернутися до неї, але лише за однієї умови – якщо будуть у повному обсязі враховані, а головне – реалізовані, саме реалізовані – всі без винятку раніше узгоджені принципи участі Росії у цій угоді", – сказав Путін.

Як передають росЗМІ, вимоги держави-агресора включають негайне підключення Россільгоспбанку до системи SWIFT разом з іншими фінансовими установами, що обслуговують агросектор, зняття перешкод для таких банків та інститутів, розблокування активів РФ, пов’язаних із сільським господарством, припинення блокування російського експорту зерна і добрив, відновлення роботи аміакопроводу "Тольятті-Одеса", відновлення поставок запчастин для сільгосптехніки, вирішення питань з фрахтом суден і страхуванням продовольчих поставок. 

"Базовою" умовою автократ вважає "відновлення початкової гуманітарної суті" чорноморської зернової ініціативи.

Також Путін висловив упевненість, що його країна могла б замістити українське зерно на міжнародному ринку на комерційній чи безоплатній основах, похвалившись очікуванням "рекордного врожаю". Він заявив, нібито саме РФ робить внесок у глобальну продовольчу безпеку, а Україна тим часом не годує світ.

Раніше Міноборони РФ виступило з новими погрозами на тлі виходу Росії із "зернової угоди". Там заявили, що розцінюватимуть усі судна, які переміщуються в акваторії Чорного моря до українських портів, як потенційні перевізники товарів військового призначення з 20 липня 2023 року.

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що "зернову угоду" можна продовжити, незважаючи на вихід із неї Росії. Зокрема, він сказав, що направив листи главі Туреччини Ердогану і Генсеку ООН Гутеррішу з пропозицією продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи чи її аналога в тристоронньому форматі.

Крім того, Україна розглядає варіант перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО, Румунії і Болгарії. Це дозволить зменшити ризики ракетних атак зі сторони Росії. Литва та Хорватія запропонували Україні іншу допомогу у разі, якщо РФ все ж не погодиться на продовження чорноморської ініціативи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі