Путін мовчить про падіння режиму Асада. Чому? — NYT

Поділитися
Путін мовчить про падіння режиму Асада. Чому? — NYT © Getty Images
Сирія, ймовірно, не зможе стати опорою для глобального конфлікту Росії з Заходом, адже федерація, навіть зберігши там бази, вже не розмістить в країні ядерну зброю. 

Під час щорічної зустрічі вищого керівництва Росії, яка відбулася вчора,  диктатор Владімір Путін разом з іншими чиновниками обговорили війну проти України, НАТО й іпотеки для військових, проте вони не згадали про падіння режиму Башара аль-Асада у Сирії, наголошують у The New York Times. Відсутність заяв диктатора щодо ситуації у країні, де РФ протягом багатьох років зберігала військову присутність, може свідчити про невизначеність Кремля щодо майбутнього російських баз там та те, що для російського керівництва пріоритетом є ситуація в Україні. 

Тим часом московський військовий аналітик Антон Мардасов, який спеціалізується на Близькому Сході, наголошує, що падіння сирійського режиму є болючою темою для Путіна. Це може вплинути на зусилля диктатора, спрямовані на відродження Росії як "світової потуги". Експерт вважає, що скорочення військової присутності на авіабазі Хмеймім і військово-морській базі Тартус у Середземному морі стане найкращим рішенням російської влади, яке дозволить агресору зберегти "заправку" і перевальний пункт для обмеженої військової активності там і в Африці.

Але це завадить Путіну виконати інший план, спрямований на демонстрацію російських сил поблизу кордонів НАТО. Російський президент, швидше за все, розглядав присутність своїх військових у Сирії як опору для потенційного глобального конфлікту із Заходом. Та Мардасов вважає, що навіть якщо РФ вдасться укласти угоду про збереження баз в країні, агресор не зможе розмістити там ядерну зброю. Тож форпости, які повинні загрожувати Альянсу, точно втрачені. 

Пріоритет Путіна сьогодні — Україна, наголошують у матеріалі: "І в цій війні він вважає, що перемагає як на полі бою, так і в протистоянні із Заходом, оскільки до влади все частіше приходять політики, скептично налаштовані щодо підтримки України, на чолі з новообраним президентом США Дональдом Трампом". 

Нагадаємо, за даними Центру нацспротиву, сирійський президент-втікач Башар аль-Асад на початку повстання закликав свого колегу російського президента Владіміра Путіна відпустити сирійських найманців, які беруть участь у війні проти нашої держави, та надати військову допомогу його регулярній армії. Та очільник Кремля відмовив йому, через що фактично втратив Сирію. Це не перший випадок, коли російський диктатор кидає своїх союзників, Путін вже залишав напризволяще Вірменію в Нагірному Карабаху.

"Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?" — про це у статті пише член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі