Останнім часом існує все більше чуток про отримання Україною американських ракет ATACMS. Особливо гострими вони стали після удару ЗСУ по Бердянську та Луганську, адже окупанти сфотографували боєприпаси, максимально схожі на касетні елементи ATACMS.
Отож, настав час дізнатися, якими можуть бути ракети ATACMS та для ураження яких цілей вони призначені.
Моделі ракет:
- Ракета MGM-140A ATACMS Block 1. У ній міститься касетна бойова частина М39, споряджена суббоєприпасами M74, призначеними для ураження живої сили. Кожна з них має дальність стрільби до 165 км;
- MGM-140B ATACMS Block 1A. Її називають модернізованою версією, адже в неї входить приймач супутникової системи навігації NAVSTAR. Касетна бойова частина має до 300 бойових елементів M74. Її дальність — 300 км;
- MGM-140 NTACMS. Її називають корабельною модифікацією ракети, про застосування інформації дуже мало;
- MGM-140C (MGM-164A ATACMS Block 2). Вона має касетну бойову частину з 13 бойовими елементами BAT. Стріляє до 140 км та розрахована на ураження бронетехніки;
- MGM-140E ATACMS Block 1A Unitary (QRU) / MGM-168A ATACMS Block 4A. Стріляє до 270 км. Вона оснащена осколково-фугасною бойовою частиною WDU-18 вагою 227 кг. Призначена для знищення живої сили та укріплень.
Що може вражати ATACMS:
- командні пункти;
- аеродроми;
- пускові установки ракет;
- об’єкти ППО;
- вузли зв’язку;
- склади боєприпасів.
Таким чином, отримавши будь-який з можливих варіантів ракет ATACMS, Україна значно покращить свою можливість боротися з російськими окупантами на великих відстанях.
Теоретичними цілями можуть стати як аеродроми та військові об'єкти на окупованому півдні, так і бази росіян в Криму та на Донбасі, які будувалися ще з 2014-го року.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що після отримання Україною американських далекобійних ракет ATACMS військові зможуть наносити "комбіновані удари" по армії РФ, використовуючи їх та вже відомі Storm Shadows та SCALP.