8 серпня ЗСУ продовжували швидке просування вглиб Курської області і деякі українські підрозділи нині діють на відстані до 35 кілометрів від міжнародного кордону з Сумською областю. Про це Американський Інститут вивчення війни ISW повідомив у своєму черговому звіті.
Дослідники посилаються на геолокаційні кадри та заяви російських оглядачів. Ті стверджували, що українські війська просунулися аж до Кромських Биків і Молютіно (до 35 кілометрів від міжнародного кордону та за 17 кілометрів на південний схід від Льгова). При цьому росіяни зазначали, що це невеликі групи, які не ставлять собі за мету утримати за собою рубежі, на які прорвалися.
Тут ISW погоджується з оцінкою російських оглядачів і каже, що українські війська, безсумнівно, не контролюють всю територію в межах своїх максимальних просувань на територію Росії в Курській області.
Російські оглядачі, тим часом, виступили з суперечливими заявами щодо українських позицій у Суджі (за 10 кілометрів від міжнародного кордону). Деякі блогери стверджували, що українські війська захопили це місто, а інші казали, що українські війська захопили лише його частину.
Геолокаційні кадри, опубліковані 8 серпня, показують, що українські сили, ймовірно, просунулися на північ від Суджі в напрямку Руського Поріччя та вздовж траси 38К-024 біля Анастасьєвки.
Геолокаційні кадри, опубліковані 7 і 8 серпня, показують, як українські сили діють в районі Гончарівки (на захід від Суджі) і на північ від Заолешенки (на північний захід від Суджі).
Є інформація від росіян, що ЗСУ захопили Гончарівку, Новоіванівку та Богданівку.
Російські блогери повідомляють, що невеликі українські бронетанкові групи просуваються далі в російський тил і обходять російські укріплення, перш ніж вступити в бій з російськими силами, а потім відступають, не намагаючись закріпитися.
Російські аналітики зазначили, що швидкі маневри цих бронетанкових груп якраз і призводять до суперечливих повідомлень, оскільки українські сили можуть швидко вступити в бій з російськими силами поблизу населеного пункту, а потім відійти з цього району.
ISW вважає, що такі маневри українські підрозділи можуть здійснювати через низьку щільність російських військ в прикордонних районах Курської області. Тим часом більші українські угруповання діють територіях ближчих до міжнародного кордону і саме там зміцнюють свої позиції.
Раніше У Міністерстві оборони Франції припустили, що наступ ЗСУ в Курській області, що базується на ефекті несподіванки та протистоїть менш підготовленим силам, ніж на східному фронті, схоже, має певний початковий успіх.