Проблеми з побудовою оборонних ліній в Україні сприяють просуванню російських військ — FT

Поділитися
Проблеми з побудовою оборонних ліній в Україні сприяють просуванню російських військ — FT © EPA-EFE/ROMAN PILIPEY
Разумков зазначив, що будівництво фортифікацій затрималося через очікування, що Україна поверне більше територій у 2023 році.  

Україна намагається завершити будівництво кількох ліній оборони, які могли б зупинити стрімке просування російських військ, але, за словами українських чиновників і командирів, ці зусилля поки що затьмарюються затримками та відсутністю координації.

Цього року російські війська досягли найшвидших успіхів у східній частині Донецької області, просунувши лінію фронту на захід, подекуди до 15 км від кордону з сусідньою Дніпропетровською областю, зазначає кореспондентка Ізобель Кошів у газеті Financial Times.

"Ситуація з фортифікаційними спорудами є ще одним фактором, що деморалізує війська. Кошти розкидані по всіх регіонах, і кожен будує своє. Немає однієї людини, яка б відповідала за якість, за планування, за те, як і кому передаватимуться ці посади, і хто буде їх контролювати", — сказав Дмитро Разумков, колишній союзник президента Володимира Зеленського, який зараз входить до складу парламентського комітету, що розслідує затримки і ймовірну корупцію в процесі будівництва оборонних споруд.

Кореспондентка зазначає, що Дніпропетровська область витратила 7,3 млн доларів на фортифікаційні споруди з листопада 2023 року по листопад 2024 року, згідно із запитом на інформацію. Але двоє посадовців, які займаються будівництвом у цьому районі, заявили, що витрачені гроші не дали значних результатів, а робота почала активно просуватися лише приблизно два місяці тому.

Роб Лі, військовий аналітик, заявив, що російські військово-інженерні війська вже давно мають перевагу в будівництві фортифікаційних споруд з більшою швидкістю і якістю в порівнянні з Україною. 

Один піхотний командир, чия будівельна компанія будувала фортифікаційні споруди для армії до того, як він і його співробітники були мобілізовані, сказав, що оборонні лінії все ще залишаються низьким пріоритетом. За час війни його підрозділ 32 рази передислоковувався, і щоразу йому доводилося будувати власні оборонні позиції та збирати на це кошти. Тим часом друга і третя лінії часто будувалися без консультацій з військами, або в неправильному місці, або занадто далеко від першої лінії.

Також командир зазначив, що екологічні обмеження ускладнюють будівництво оборонних споруд. Українці можуть використати обмежену кількість дерев для будівництва фортифікацій в той час, як росіяни вирубують багато українських дерев.

Після того як український контрнаступ у 2023 році не досяг успіху виникли додаткові затримки у будівництві фортифікацій через відсутність координації та випадки корупції. За словами представника парламентського комітету, правоохоронні органи України відкрили 30 кримінальних проваджень за фактами розкрадання коштів на загальну суму 483 млн доларів США.

Раніше командир відділення 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" Станіслав Бунятов заявив, що в Україні необхідно запровадити державний орган, який відповідатиме за контроль і стандартизацію зведення фортифікаційних споруд. Він переконаний, що без цього не вдасться притягнути винних до відповідальності за зрив будівництва.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі