Притулок осиротілих дипломів

11 березня, 2023, 13:00 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Створено фотовиставку невручених дипломів українських студентів, які загинули

На стінах уздовж сходових маршів багатьох університетів світу вивішено світлини українських студентів, які загинули, так і не встигнувши отримати дипломи.

Проєкт Unissued Diplomas — «Невидані дипломи» — організувала команда українських студентів із понад 20 країн світу. Він висвітлює 36 історій, зібраних спільно з фондом «Меморіал», і демонструє внесок студентства в українську боротьбу за свободу. Кожна історія — невручений диплом. За кожним некрологом — історія життя і смерті, за кожною втратою — реальна особа.

Українському студентові Семену Обломею було 22 роки, і він мріяв створити екопоселення. Олександра Боровська готувалася до кар'єри дипломата. Данило Євтушенко вивчав філософію і планував зробити фільм про подорож автостопом Україною.

Unissued Diplomas

Іванна Ободзинська була матір'ю двійнят. Вона навчалася в Поліському національному університеті в Житомирі, вивчала ландшафтний дизайн, якому мріяла присвятити своє життя. Паралельно вивчала турецьку мову. У дівчини було багато планів. Життя Іванни та її дітей обірвали дві російські бомби, скинуті на її будинок.

Unissued Diplomas

Студентка Маріупольського держуніверситету Лія Кирилова вивчала туризм. Російський снаряд прямим наведенням влучив у батьківський будинок. Загинули Лія, її син, її батьки.

Unissued Diplomas

Усіх їх об’єднує те, що вони загинули внаслідок повномасштабного російського вторгнення, так і не закінчивши свої університети й не отримавши дипломів.

Проєкт охопив понад 45 університетів на чотирьох континентах, зокрема університети Канади, Австралії, Японії, США, Індії, Норвегії.

Проєкт підтримали дипломати і влада. Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере поділився своїми враженнями: «Я не був готовий до цієї справи (виставки. — Ю.М.), яка справила на мене надзвичайно глибоке враження… Виставка «Невидані дипломи» — це данина поваги людям, котрим Росія не дозволила залишатися в цьому світі».

«Ми хочемо вшанувати пам'ять ровесників, які могли б сидіти поруч із нами в аудиторіях, якби одного разу їхні життя не забрала Росія, — пояснила мету проєкту його менеджерка Дар'я Завгородня. — Найважливіше, що ми можемо зробити для них нині, — зберегти пам'ять про них і продовжити їхню боротьбу на освітньому й культурному фронтах».

Читайте також: Що пояснює українцям про українців інтерактивний меморіал «Лінгвоцид»?

Проєкт реалізовано у співпраці з Союзом українських студентів Канади й за підтримки посольств України в Польщі, Австралії і Японії.

Організатори спільно з НДО Second Front Ukraine Foundation очікують зібрати, як мінімум, 10 тисяч доларів, щоби придбати медичні вироби та три цивільних дрони з камерою (DJI Mavic 3) для студентів, які зараз воюють на передовій.

Невидані дипломи українських студентів, які загинули, працюватимуть на Перемогу.

Related video

Більше статей Юлії Мельничук читайте за посиланням.

Дивіться спецтему: У розвідці припускають, що Росія більше не вдаватиметься до практики масованих ракетних ударів. Її нова ціль — військові об'єкти Та Юсов наголошує, що загроза для цивільного населення не зникне. Не варто сподіватися, що у ворога закінчаться ракети.  На Донеччині цілу ніч тривали обстріли, є руйнування Відомо також про загибель людини. В ОК "Південь" розповіли, по яких ціілях РФ застосовує керовані бомби в Херсонській області Війська РФ запускають ці бомби з винищувачів Су-35. Президентка Угорщини заявила, що необхідний мирний план, який передбачає програш Росії. А для України — перемогу? Вона закликає сторони сісти за стіл перемовин. Київ виступає проти цього, дотримуючись думки, що спершу РФ потрібно повністю вигнати з території нашої країни.  Під час «виборів» жителям окупованих територій Луганщини хочуть дозволити голосувати поза межами регіону та РФ — ОВА  Це відкриває значні можливості для маніпуляцій «результатами голосування».
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК