Приліт у Чебоксарах: під атаку потрапив оборонний завод, що робить захист для «Шахедів» та «Іскандерів»

Карта Відео
Поділитися
Приліт у Чебоксарах: під атаку потрапив оборонний завод, що робить захист для «Шахедів» та «Іскандерів» © Соцмережі
Підприємство знаходиться на відстані близько 1000 кілометрів від українського кордону.

Сьогодні, 10 червня, у Чебоксарах під атаку, ймовірно, потрапило підприємство «ВНИИР-ПРОГРЕСС». Перед цим у місті оголошували ракетну небезпеку. 

OSINT-аналітик ASTRA встановив, що адміністративну будівлю заводу прикрили захисними сітками. Також на території підприємства звели металеві вежі, між якими після попередньої атаки натягнули сітки над значною частиною території ВНИИР.

АТ «ВНИИР-ПРОГРЕСС» у Чебоксарах є одним із важливих підприємств російського військово-промислового комплексу. Підприємство займається виробництвом навігаційного обладнання та апаратури, яка може працювати в умовах радіоелектронних перешкод.

Зокрема, завод виготовляє важливі для російської армії навігаційні антени серії «Комета». Головне завдання цієї антени — захищати зброю від систем радіоелектронної боротьби (РЕБ). Коли українська РЕБ намагається «заглушити» ворожий дрон чи ракету, щоб ті втратили координати й збилися зі шляху, антена «Комета» розпізнає джерело перешкоди й просто блокує його. 

Завдяки невеликим розмірам і високій ефективності антени «Комета» широко використовують у російському озброєнні. Їх встановлюють на ударні безпілотники «Шахед», розвідувальні дрони «Орлан», ракети комплексу «Іскандер-М», крилаті ракети та керовані авіабомби з модулями УМПК.

Google maps
Google maps

Раніше, у ніч проти 5 травня, на території оборонного підприємства «ВНИИР-ПРОГРЕСС» у російських Чебоксарах також стався вибух. Тоді під удар ракети FP-5 «Фламінго» потрапили виробничий цех та адміністративна будівля.

У ніч проти 10 червня в російській Самарі також пролунала серія вибухів, після чого на території Куйбишевського нафтопереробного заводу виникли кілька осередків займання. Підприємство входить до структури компанії «Роснефть» і розташоване більш ніж за 900 кілометрів від лінії фронту в Україні.

Поділитися
Підготував/ла Ангеліна Борець
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі