У Міністерстві оборони України розробили концепцію спеціальної структури при відомстві, основною метою якої стала б організація “всебічного забезпечення безперервного процесу” інтеграції західних винищувачів F-16 у загальну систему наших Сил оборони. Проект представив перший заступник глави Міноборони Олександр Павлюк на конференції за участю західних партнерів у Копенгагені, про що написав у Facebook.
За його словами, програма передбачає два етапи розгортання. Перший – «швидкий трек», розрахований до кінця 2024 року. На другому планується масштабування.
Головними напрямами роботи мають бути:
- підтримка та розвиток інфраструктури аеродромів (авіабаз);
- захист інфраструктури аеродромів, зокрема за допомогою ППО;
- відбір і підготовка пілотів, іншого авіаційного персоналу;
- підтримка життєвого циклу літаків і логістичний супровід;
- міжнародна комунікація та виконання інших юридичних, фінансових, безпекових і адміністративних функцій.
“Розвиток спроможностей тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ, а разом із цим і переозброєння авіаційних бригад, — один із наших ключових пріоритетів. Станом на листопад 2023 року за сприяння іноземних експертів в Україні продовжується оцінка аеродромів для багатоцільових винищувачів, а перші українські льотчики та інженери продовжують навчання на F-16, яке розпочалося у серпні цьогоріч”, — додав Павлюк.
Напередодні в Повітряних силах заявили, що винищувачі F-16 зможуть суттєво вплинути на хід війни в Україні. Хоча міністр оборони Естонії казав, що одні літаки не змінять хід війни, захисникам потрібні й інші озброєння. До цього також головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний попередив, що коли Україна врешті отримає західні винищувачі F-16, то не слід очікувати, що вони будуть такими корисними, як вважалося з самого початку.