Президент Литви звинуватив Китай в намаганні зробити війну проти України ще більш кровопролитною

Поділитися
Президент Литви звинуватив Китай в намаганні зробити війну проти України ще більш кровопролитною © Василь Артюшенко, ZN.UA
Науседа не бачить ознак того, що Пекін дійсно хоче дотримуватися нейтрального статусу. 

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що роль Китаю у війні проти України швидше деструктивна, ніж конструктивна. Під час інтерв'ю LRT він заявив, що вважає, що Китай підтримує повномасштабне вторгнення РФ в нашу країну.

"На жаль, я бачу, що мета Китаю - продовжити цю війну (в Україні, - ред.), зробити її ще більш кровопролитною. У цій ситуації Китай таємно або відкрито підтримує Росію", - заявив він.

Науседа не бачить ознак того, що Пекін дійсно хоче дотримуватися нейтрального статусу. 

"Дуже важко повірити, що Китай може відігравати роль посередника між двома країнами. Якби він був хоча б нейтральним, я міг би уявити собі такий статус, але зараз я не бачу такої можливості. На даний момент я оцінюю і бачу роль Китаю як швидше деструктивну, ніж конструктивну", - додав він.

Нагадаємо, у річницю повномасштабного вторгнення РФ Китай опублікував позицію щодо мирного врегулювання в Україні, яка налічує 12 пунктів. Якщо коротко, то документ підкреслює, що "важливо підтримувати зустрічні кроки Москви та Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації та повного припинення військових дій". Це те, проти чого виступає Україна, адже єдине, що може закінчити війну - виведення військ РФ з України. Будь-що інше лише відтерміновує наступне вторгнення. 

Президент України Володимир Зеленський відзначив, що у документі є позитивні пункти - про повагу до територіальної цілісності й про ядерну загрозу. Він також оцінив те, що у КНР почали говорити про ситуацію в Україні. 

Та без критики також не обійшлося. У США зауважили, що китайський документ був би хорошим, якби окрім першого не існувало решти пунктів. У НАТО заявили, що не довіряють Піднебесній, а в ЄС підкреслили, що у Пекіні не відрізняють агресора від жертви.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі