Повторити не можуть: ISW пояснив, чому Російська Федерація 2024-го це не Радянський Союз 1943-го

Поділитися
Повторити не можуть: ISW пояснив, чому Російська Федерація 2024-го це не Радянський Союз 1943-го © Одесский курьер
Росія не здатна на таку ж тотальну мобілізацію, як СРСР, та й ситуація на фронті зовсім не схожа на докорінний перелом.

Росіяни намагаються використати міф про Велику Вітчизняну війну, щоб підготувати російську громадськість до тривалих боїв в Україні, проте вигадані ними аналогії не витримує жодної критики.

Такими висновками поділився у черговому своєму звіті Американський Інститут вивчення війни ISW, аналізуючи, зокрема інтерв’ю, яке дав петербурзькому виданню «Фонтанка» голова комітету Держдуми РФ з оборони Андрій Картаполов. Той, зокрема, намагався провести паралелі між боротьбою СРСР проти нацистської Німеччини та неспровокованим вторгненням Росії в Україну, стверджуючи, що Росія наразі образно перебуває десь «у грудні 1943-го року» та рухається в бік 1944-го.

Російський політик має на увазі те, що після оборонної перемоги в битві під Курськом у липні 1943 року радянські війська розпочали серію успішних наступальних операцій і до грудня 1943 року досягли Києва в Україні. Картаполов пояснив свою логіку тим, що українські війська влітку 2023 року провалили контрнаступ у Запорізькій області так само, як захлинувся наступ нацистської Німеччини у 1943 році.

ISW каже, що аналогія Картаполова не має сенсу, зважаючи хоча б на те, що російські війська не завоювали помітних позицій за останні місяці, на відміну від радянських військ, які у другому півріччі 1943-го року відвоювали значні території.

Ще одна принципова відмінність полягає у тому, що Радянський Союз майже тотально був мобілізований під час Другої світової війни, тоді як сьогодні до війська залучено лише один відсоток російського населення. ISW нагадує, що під час Другої світової війни СРСР мобілізував приблизно 34,5 мільйона людей, у тому числі приблизно 35 відсотків чоловічого населення, і залучив майже всю радянську промисловість до військових дій.

Тим часом російське керівництво прагне будь-що уникнути ширшої мобілізації та продовжує нарощувати військовий потенціал у спосіб, який менш руйнує російську економіку. Путін і Кремль регулярно намагаються запевнити росіян, що війна в Україні не матиме довгострокових економічних наслідків.

В ISW кажуть, що немає жодних ознак того, що надумані російські порівняння між війною в Україні та Другою світовою війною відображають намір Кремля перевести Росію на воєнний стан, який віддалено нагадує повномасштабну мобілізацію Радянського Союзу під час Другої світової війни. Ці пропагандистські зіставлення мають на меті хіба що створити враження, що Росія сьогодні може змести своїх ворогів, покладаючись на перевагу у живій силі та техніці, як це зробила Червона армія під час війни проти нацистської Німеччини.

Раніше Американський Інститут вивчення війни ISW назвав наступ росіян під Авдіївкою дорогим та безладним, не виявивши жодних ознак того, що російські сили покращили свою здатність планувати та координувати наступальні операції.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі