Понад 59% українців стали більше часу витрачати на перегляд новин

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Понад 59% українців стали більше часу витрачати на перегляд новин © acc.cv.ua
Громадяни також збільшили час на спілкування в соцмережах.

59,7% опитаних українців стали більше часу витрачати на перегляд новин (якими вони при цьому страшенно незадоволені), йдеться в опитуванні, яке 28 квітня - 3 травня провів Центр Разумкова на замовлення ZN.UA.

Такий спосіб справлятися з тривогою неефективний. Краще зосередитися на вирішенні особистих актуальних питань, наприклад, діагностики чи лікування, наголошує психологиня Олена Подолян у статті Алли Котляр "Як змінився стиль життя українців за час війни? Не забуваймо про сон, секс і власне здоров'я".

ZN.UA

Українці також збільшили час на  спілкування з дітьми (34,5%) та з батьками (27%). Війна змусила згуртуватися і більше піклуватися про
тих, хто найбільше потребує уваги і турботи. Водночас громадяни зменшили час спілкування з друзями (35,1%) та збільшили (24,6%) - на спілкування у соцмережах.

"У соцмережах люди отримували та отримують багато інформації, — пояснює Олена. — Вони обмінюються нею з іншими у своїх «інформаційних бульбашках». Це нормальна реакція за умов життя у стресі — звірятись із середовищем, вимірювати середню температуру по палаті. Незважаючи на часті в соцмережах «срачі», про збільшення часу на які говорять
12,2%. І це цілком нормальний показник, з якого, до речі, можна зробити не висновок, але робочу гіпотезу: жорсткі «срачі» в соцмережах здебільшого влаштовують проплачені боти".

44,5% громадян через війну скоротили час, який приділяють шопінгу.

"Українці нарешті вилікувалися від пострадянської хвороби споживання, яке в цивілізованому світі давно вважається поганим тоном. Це варто культивувати. Хоча варто враховувати, що у ці 44,5% також входять респонденти, чий рівень життя суттєво знизився, як і купівельна спроможність", - додає Подолян.

Опитування проводилося Центром Разумкова на замовлення ZN.UA з 28 квітня по 3 травня 2023 року методом face-to-face в 22 областях України та м. Києві. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі