Понад 20% українців досі бачать можливість примирення з Росією – опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Понад 20% українців досі бачать можливість примирення з Росією – опитування
Водночас понад третина громадян України взагалі не вірять у можливість повернення до дружби з росіянами.

Майже третина опитаних громадян України не вірить у те, що примирення між Україною та Росією можливе в найближчі десятки років. Приблизно стільки ж не бачать можливості примирення взагалі. Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова на замовлення ZN.UA, які аналізує професор, доктор політичних наук Лідія Смола в тексті «Як українці ставляться до Росії та її громадян? Братами ми ніколи не були», що вийде завтра о 8:30.

Жителів нашої держави запитали «Чи можливе примирення між Україною та Росією?». Більшість із них (68,5%) категорично відкинули пропозиції «голубів миру»: понад третина (36,3%) не бачать жодних перспектив до примирення, а 32,2% – обрали відповідь «Ні, за життя нинішнього покоління примирення неможливе» (див. рис. 1). 

"Така позиція українців є прогнозованою і цілком закономірною. Бо коли очманілий сусід бігає за тобою із сокирою і трощить усе навколо, то навряд чи спаде на думку шукати з ним примирення. Радше, виникне сильне бажання угріти його поліном. Причому найбільше не хоче пробачати молодь (див. рис. 1а). А молодь — це про майбутнє. І майбутнє України не хоче примирення", – зазначає професор.

Однак в Україні залишається 21,6% громадян, які досі не виключають можливість примирення з РФ. Лідія Смола пише: "Так, 11,9% опитаних не покладають відповідальності за воєнні злочини російської влади, що скоєні в Україні, на весь російський народ. Тому вважають, що примирення можливе «...після суду над російськими воєнними злочинцями та виплати компенсацій». 5,6% українців вірять у велику силу каяття, тому примирення очікують, «...тільки якщо Росія покається»".

Відсоток опитаних громадян, які сподіваються на примирення «Відразу після завершення бойових дій» (4,1%) менший, ніж частка респондентів, які не визначилися з відповіддю (9,9%).

Попередні опитування Центру Разумкова демонстрували, що навіть після анексії Криму у квітні 2014 року відносна більшість (45%) опитаних українців позитивно ставилася до росіян, а у червні 2017-го – нейтрально. Після значних втрат у боях за Іловайськ і Дебальцеве Донецької області влітку 2015-го майже половина українців (47%) характеризувала ставлення до громадян РФ як «тепле». 

Водночас аналіз опитувань російської організації «Левада-центр» за останні десять років показав, що ставлення росіян до українців варіювалося від «зверхньо-поблажливого» («хохли — ті ж росіяни, але трохи гірші») до «ворожого» («фашисти, які нас не люблять»).

"Маємо визнати, що тривалий час стосунки між українцями і росіянами були, радше, «нерозділеним коханням», аніж «взаємною любов’ю»", – підсумувала експерт.

Раніше всеукраїнське опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення ZN.UA, показало, що прагнення Папи Римського терміново припинити війну за будь-яку ціну підтримує 9% українців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі