Податки, обов'язки і звіти: що треба знати мобілізованому ФОП

Поділитися
Податки, обов'язки і звіти: що треба знати мобілізованому ФОП © t.me/azov_media
Серед тих, хто зараз служить, багато підприємців.

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час чоловіки віком від 18 до 60 можуть отримати повістки та вступити до лав ЗСУ. Серед військових, які зараз захищають нашу країну, багато фізичних осіб-підприємців. Фахівці «Юридичної сотні» відповіли на найбільш розповсюджені питання, які виникають у них.

Вони пояснили, що відповідно до ч. 3 ст. 39 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», за мобілізованими не припиняється реєстрація ФОП. Тобто закривати ФОП не потрібно, це питання можна вирішити на власний розсуд.

Також стаття 39 передбачає, що податки і збори мобілізованим ФОП не нараховуються, якщо підприємницька діяльність не провадиться.

Чи потрібно мобілізованому ФОП сплачувати ЄСВ

Призвані на військову службу під час мобілізації на весь строк служби звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони не є роботодавцями. Підставою для є заява фізичної особи-підприємця та копія військового квитка або копія іншого документа з даними про призов на військову службу під час мобілізації, які подаються до податкового органу ФОПом протягом 10 днів після демобілізації. Якщо демобілізований ФОП перебуває на лікуванні (реабілітації), заява та копії підтвердних документів подаються протягом 10 днів після закінчення лікування (реабілітації).

Якщо платник єдиного внеску має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації уповноважує іншу особу на виплату працівникам заробітної плати та/або інших доходів, його зобов’язання здійснює така уповноважена особа. Єдиний внесок, що був нарахований уповноваженою особою з таких виплат, сплачується до бюджету демобілізованим ФОП протягом 180 календарних днів з першого дня його демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

При цьому демобілізований ФОП у заяві зазначає дані про нарахований єдиний внесок на суму таких виплат уповноваженою особою протягом строку військової служби ФОП.

Звітність про нарахований єдиний внесок подається демобілізованим ФОП у порядку та строки, установлені Законом про ЄСВ, без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Мобілізовані ФОП також можуть розірвати трудові договори з працівниками з власної ініціативи. Таке право їм надає п. 10 ч. 1 ст. 40 КЗпП. Однак на цій підставі не можуть бути звільнені «захищені» працівники (вагітні та жінки з дітьми, ст. 184 КЗпП), а також мобілізовані працівники (ст. 119 КЗпП).

При цьому, відповідно до абз. 2 ст. 47 КзпП, мобілізованим ФОП дозволяється відтермінувати усі виплати та видачу необхідних документів звільненому працівнику. Вони можуть це зробити без застосування санкцій та штрафів протягом місяця після демобілізації.

За останні місяць відбулося багато змін, які суттєво вплинули на мобілізацію. Нагадаємо, що змінилося для військовозобов’язаних.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі