Плетенчук про ситуацію у Чорному морі: Хоча там проходять цивільні судна, не варто недооцінювати флот РФ

Поділитися
Плетенчук про ситуацію у Чорному морі: Хоча там проходять цивільні судна, не варто недооцінювати флот РФ © Медіацентр Україна
У ВМС пояснили, що агресор не атакує судна, які рухаються під іноземним прапором, адже розуміє усі можливі ризики. 

Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук наголосив, що російський флот ще рано списувати з рахунків. Під час брифінгу у медіацентрі військовий зауважив, що з усіх чотирьох флотів саме Чорноморський має найбільше бойового досвіду. 

"Нехай він є негативний, але це – досвід. І відповідно до 50 одиниць великих у них є, ще кілька десятків менших одиниць, типу катерів. І плюс прикордонників до двох десятків. Тобто, угруповання досить велике", - сказав Плетенчук. 

Не варто забувати також про судна забезпечення РФ, так званий "тіньовий флот" та "флот Рособоронлогістики, який перевозить все необхідне для них". 

Та ЗСУ змогли обрати у Чорному морі найбільш безпечний шлях для проходу цивільних суден. Ним вже скористалися чотири кораблі, які вийшли з порту Великої Одеси, пройшли територіальними водами трьох країн НАТО, потім попрямували через Босфорську протоку, а далі рушили по своєму маршруту. 

"Ми забезпечуємо безпеку цих суден у цій частині акваторії, яка наша. Крім того, ми готові до викликів, які можуть відбутися в цій частині Чорного моря. Станом на зараз, у південно-західній частині Чорного моря не спостерігається присутність російських бойових кораблів або катерів", - сказав речник.

Він пояснив, що у Кремлі добре розуміють наслідки атак на цивільні судна, які рухають в Чорному морі під іноземним прапором. Як наслідок, РФ атакує портову інфраструктуру України. Так Москва демонструє своє ставлення до зернової угоди, намагаючись торгуватися щодо антиросійських санкцій. 

Нагадаємо, речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів, що сумарно від початку повномасштабного вторгнення Сили оборони вивели з ладу п'ять великих десантних кораблів Росії. Для порівняння, станом на 24 лютого 2022-го їх було шість. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі