Радники Дональда Трампа — Кіт Келлогг і Фред Фляйц — вже представили йому план завершення війни в Україні на випадок, якщо він переможе на виборах президента у листопаді 2024-го. І полягає він в наданні ЗСУ ще більшої кількості озброєння, щоправда лише за умови початку перемовин між Києвом та Москвою і в рамках безпекової угоди, інформує Reuters.
Якщо ж від діалогу відмовиться Москва, то її попередять, що такий крок призведе до збільшення підтримки Києва. Також її можуть "зацікавити", відклавши на тривалий час обіцянку щодо членства України в НАТО.
План передбачає також припинення вогню під час переговорів.
"Я не стверджую, що він погодився з нею або погодився з кожним словом, але ми були раді отримати зворотній зв'язок, який ми отримали", — прокоментував реакцію Трампа на план його радник Фляйц. Тим часом прессекретар експрезидента нагадує, що офіційними є лише ті заяви, які зробив або Трамп, або уповноважені представники його команди.
Журналісти вже наголошують, що такі дії в Білому домі свідчитимуть про кардинальну зміну позиції США щодо війни.
"Ми говоримо українцям: ви повинні сісти за стіл переговорів, і якщо ви не сядете за стіл переговорів, підтримка з боку Сполучених Штатів припиниться, — пояснює сенс плану радник Келлог. — А президенту Росії Володимиру Путіну: ви повинні сісти за стіл переговорів, а якщо ви не сядете за стіл, то ми дамо українцям все необхідне, щоб вбити вас на полі бою".
За словами Фляйца, план не передбачає формальних поступок України в питанні територій. Проте малоймовірно, що ЗСУ зможуть відновити контроль над ними в найближчій перспективі.
"Наше занепокоєння викликає те, що ця війна перетворилася на війну на виснаження, яка вб'є ціле покоління молодих людей", — сказав Фляйц.
Обоє радників погоджуються з тим, що для досягнення тривалого миру Києву потрібні додаткові гарантії безпеки. "Озброєння України до зубів", ймовірно, буде ключовим елементом цього, припустив Фляйц.
Останнє опитування Reuters/Ipsos показало, що наразі Трамп на 2% випереджає Байдена у передвиборчих перегонах. За республіканця свої голоси готові віддати близько 41% респондентів, тоді як за демократа — 39%.