“Піар-хід”, спроба привернути увагу Трампа чи поштовх до переговорів: NYT аналізує лист Зеленського Путіну

Поділитися
“Піар-хід”, спроба привернути увагу Трампа чи поштовх до переговорів: NYT аналізує лист Зеленського Путіну © Офіс Президента України
Відкритий лист поєднує заклик до переговорів та висміювання російського диктатора.

На тлі низки БпЛА-ударів углиб Росії та нещодавніх змін на полі бою на користь України президент Володимир Зеленський у четвер, 4 червня, опублікував відкритий лист до російського диктатора Владіміра Путіна. У листі міститься пропозиція відновити мирні переговори, але при цьому глава Кремля висміюється за військові невдачі, інфляцію та залежність РФ від Китаю. Також у листі згадується вік Путіна, пише NYT.

Зеленський неодноразово під час війни записував відеозвернення до Путіна або російського народу, зокрема на початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. Цей лист став одним із найрізкіших прямих звернень до глави Кремля на сьогодні.

Зеленський заявив, що Путін провів близько половини своїх 26 років при владі в Росії, воюючи проти України. Президент України також запропонував перемир’я.

Зеленський висловив готовність провести прямі переговори поза переговорним процесом, організованим адміністрацією президента США Дональда Трампа. Ці переговори, які очолювали бізнесмен Стів Віткофф та зять Трампа Джаред Кушнер, зупинилися після початку в лютому американсько-ізраїльської війни проти Ірану. 

Український президент запропонував залучити європейські країни та провести зустріч у Швейцарії, Туреччині або арабській державі. Раніше він уже пропонував прямі зустрічі з Путіним, однак безрезультатно.

Хоча відкритий лист був адресований Путіну, здавалося, він також мав на меті привернути увагу Трампа. Незрозуміло, що саме мав на меті лист Зеленського: дати поштовх переговорам або ж “дискредитувати” російську сторону.

У пропозицію щодо мирних переговорів вплетені уїдливі зауваження про лідера РФ, нездатного захистити столицю Москву та друге за величиною місто країни Санкт-Петербург.

“Після 26 років старість почала брати своє”, — написав Зеленський у листі Путіну, якому наразі 73 роки.

Молодший на 25 років Зеленський вказав на вік глави Кремля, поставивши під сумнів стабільність російської політичної системи одноосібного правління.

У листі також згадувалося про зростання невдоволення в Росії через дефіцит бензину внаслідок атак на нафтопереробні заводи, про інфляцію та втому від війни.

Більшість незалежних аналітиків російської політики стверджують, що Путін навряд чи вразливий до внутрішніх заворушень. 

Лист було опубліковано на наступний день після БпЛА-ударів по нафтовому терміналу в Санкт-Петербурзі та за день до того, як Путін має виступити з промовою на економічному форумі. 

Лист, схоже, був принаймні частково “піар-ходом”, який мав на меті прорекламувати далекобійну атаку, зазначає NYT. Ще до цього Путін минулого місяця скоротив масштаби параду до Дня Перемоги в Москві через побоювання ударів з боку України.

“Але зараз ми всі бачимо, що це нарешті перестає влаштовувати росіян — те, що війна дає все більше негативу Росії”, — написав Зеленський.

У заклику до проведення прямих переговорів з метою припинення війни український президент запропонував організувати процес, незалежний від того, яким керує адміністрація Трампа. Під час передвиборчої кампанії Трамп обіцяв швидко зупинити війну РФ проти України.

“Ми чули, що вам пообіцяли на Алясці вирішення якихось речей, які стосуються України та Європи. Але ви бачите, що українські та європейські питання вирішуються не в Анкориджі”, — написав Зеленський, маючи на увазі саміт Трампа з Путіним минулого літа.

Росія заявляла, що Трамп погодився, щоб Україна віддала частину території в обмін на мир. Україна цього не зробила.

Незрозуміло, що саме Зеленський може виграти від такої неоднозначної тактики — з одного боку, провокуючи ворога, а з іншого — закликаючи до миру.

Лист і провокаційні удари БпЛА можуть підняти настрій всередині України, а також надіслати сигнал Трампу про занепад впливу Путіна. Або ж це може допомогти розпалити внутрішній розбрат у Росії.

У будь-якому разі, в Україні вважають, що Росія мало що може зробити у відповідь ракетними ударами понад те, що вона вже робила.

Прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що Путіну доповіли про лист, але не надав додаткових коментарів. Він не уточнив, чи ознайомився диктатор безпосередньо з текстом листа. Тим часом прокремлівські коментатори звинуватили Зеленського в образі на адресу Путіна та спробах “посіяти розбрат у російському суспільстві”, стверджуючи, що не очікують від Кремля жодної суттєвої реакції.

Раніше Зеленський заявляв, що Україна має вікно можливостей для мирних переговорів з Росією до зими, а голова ОП Кирило Буданов визнав, що на найвищому політичному рівні "існує певна пауза" у переговорах, хоча процес не зупинений повністю — технічний діалог не припинявся.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі