Перевірка чоловіків за кордоном: юристка проаналізувала новий законопроєкт

Поділитися
Вона зазначила, що він порушує конституційні права українців.

25 грудня Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді новий законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби». Він містить низку суттєвих змін, в тому числі пропонує запровадити перевірку чоловіків, які перебувають за кордоном, а також покарання за невиконання вимоги. Військова адвоката Дар’я Соларьова в інтерв’ю «Главкому» проаналізувала запропоновані зміни.

У законопроєкті пропонується видалити із діючого закону норму про те, що військовий облік громадян України, котрі постійно мешкають за кордоном, не ведеться. Кабмін розробить механізм ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Юристка прокоментувала можливість настання наслідків у разі непроходження ідентифікації за кордоном. Одним із таких може бути припинення надання консульських послуг, тобто якщо прострочений паспорт, ніхто нового не надасть.

«Законодавство в сфері мобілізації має бути однаковим, як для чоловіків, так і для жінок, які є військовозобов’язаними. Це порушення статті 24 Конституції України. До того ж, це можна вважати і порушенням статті 25 Конституції, де вказано, що Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами», – підкреслила вона.

Адвокатка додала, що ті особи, які були вимушені виїхати з тимчасово окупованих територій через територію РФ до інших країн, можуть взагалі не мати військово-облікових документів.

«Питання чи є відповідна консульська установа суб’єктом, який може видавати нові військово-облікові документи. На мою думку, ці статті запропонованого законопроєкту є такими, що порушують основоположні права громадян», – підкреслила юристка.

Раніше, уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що новий законопроєкт містить норми, які суперечать Конституції України.

Нагадаємо, які обмеження можуть запровадити для ухилянтів. Вони передбачені новим проєктом закону, який ще не ухвалили.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі