Пакет допомоги від Німеччини — яка нова техніка тут присутня

Поділитися
Пакет допомоги від Німеччини — яка нова техніка тут присутня © tank-masters.de
Безпілотні машини, БРЕМ та супутникові термінали.

Вчора Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні, який вміщує більше 20 різних найменувань обладнання. Тут і боєприпаси для Leopard 2, і БПЛА, й інженерна техніка та польове обладнання.

В списку присутні платформи, які раніше не передавалися Україні або ж надавалися востаннє досить давно. Серед них - безпілотні та інженерні машини, які мають широкий діапазон застосування на полі бою.

Безпілотна машина Warthog

Warthog - це велика безпілотна наземна машина, яка здатна переміщатися по суші і по воді в будь-яких погодних умовах та доставляти потрібні вантажі на полі бою. Також він може допомагати з евакуацією поранених.

"Бородавочник" є доволі невибагливим завдяки міцній конструкції, низькому тиску на ґрунт та шинам з розвиненим профілем, які забезпечують високу мобільність на м'яких ґрунтах, по рослинності, бруду та на крутих ухилах.

Warthog спроектовано так, щоб їхати в місця, куди інші безпілотні машини точно не пройдуть. Його міцна та легка конструкція зі сталі та алюмінію, низький тиск на ґрунт та високий тяговий момент дозволяють йому працювати на всіх типах складних ландшафтів, включаючи круті ухили та м'які ґрунти. Завдяки вбудованим помпам та класу захисту IP 65, Warthog плаває - він здатний переміщатися по воді зі швидкістю до 4 км/год.

Бортовий комп'ютер Warthog поставляється з попередньо встановленою та налаштованою ROS-бібліотекою драйверів, алгоритмів та програмних інструментів з відкритим вихідним кодом. Також на машину можуть встановлюватися сторонні датчики і маніпулятори з легким доступом до джерел живлення та входів/виходів.

Потужна ходова частина Warthog забезпечує можливість пересуватися на суші зі швидкістю до 18 км/год. Додатковий зчіпний пристрій причепа забезпечує можливість буксирування масивних вантажів.

БРЕМ DACHS

Даний тип техніки вже передавався ЗСУ, але було це доволі давно і ледь не в одиничних екземплярах. Це одна з найпотужніших інженерних машин, яка на даний момент є на озброєнні Бундесверу.

Броньована інженерна машина була створена на базі шасі Leopard 1. Вона здатна виконувати найширший діапазон задач, таких як підйом пошкоджених транспортних засобів, створення в'їздів і виїздів, а також виїздів у місцях перетину водних перешкод або крутих і мулистих берегових зон, ущільнення дна водних перешкод та створення бар'єрів на полі бою.

tank-masters.de

Машина використовується інженерами та бронетанковими спеціалістами сухопутних військ Німеччини, а також Канади та ще кількох країн НАТО. DACHS постачався ЗСУ ще у 2022-му році, однак сумарно було передано всього шість одиниць.

Враховуючи нестачу інженерної техніки на полі бою, DACHS стане серйозним помічником українським військовим, які виконують інженерно-будівельні роботи та займаються зведенням фортифікацій.

Супутникові термінали SATCOM

Wideband Global SATCOM – система супутникового зв'язку космічних сил США, яка використовується Пентагоном, збройними силами Канади, Австралії та Німеччини. У складі цієї системи перебувають супутники та оператори, а кінцеві споживачі підключаються до неї через термінали. Якщо говорити спрощено, то це некомерційний Starlink, тільки потужніший та більш захищений.

SATCOM характеризується високою швидкістю та надійністю передачі даних при здійсненні військових місій у складних умовах. Система збільшує комунікаційні можливості, забезпечуючи додаткову смугу пропускання.

Що дуже цікаво, WGS використовується в Державному департаменті та в Білому домі США. Там вона забезпечує захищений режим трансляції відеоконференцій та дзвінків. У військовій сфері термінали використовують для проведення тактичних операцій, розвідки, спостереження, управління боєм.

Зокрема, функціонал дозволяє Пентагону передавати дані між кораблями, підводними човнами, авіацією та сухопутними військами, а також отримувати інформацію про метеоумови.

Як і у випадку з Starlink, термінали є портативними приймальними пристроями всієї системи. Вони швидко встановлюються і можуть застосовуватись у суворих умовах довкілля, таких як мороз до -40 градусів цельсію, дощ та сніг.

Парметри терміналу:

  • Чотири діапазони робочих частот (C, X, Ku, Ka).
  • Тридіапазонний рефлектор 2,4м.
  • Рефлектор Ka-діапазону 1,59м.
  • Регулювання по куту місця: (0 – 85)˚, по азимуту: +/-15˚ (безперервно).
  • Проміжна частота L-діапазону (950-2000) МГц.
  • Розгортання/згортання терміналу за 30 хвилин без застосування інструментів.
  • Відкрите довкілля з температурою від мінус 30 до 50 ˚C.

Підсумок

Передана Німеччиною техніка значно посилює спроможності Збройних сил у проведенні операцій на полі бою та в інженерному облаштуванні позицій. Основною проблемою лишається те, що кількість переданих одиниць озброєння рідко вимірюється сотнями - частіше десятками, а подекуди й одиницями.

Потенціал цієї техніки - як потужних супутникових терміналів, так і евакуаційних та інженерних машин -  може бути набагато більш значущим у випадку масовості та злагодженості поставок, чого ми поки що, на жаль, не бачимо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі