Вибух авіабомби в Бєлгороді - не перший подібний випадок у Росії останнім часом. Сімнадцятого жовтня 2022 року в місті Єйськ, це південний берег Таганрозької затоки, на житлову багатоповерхівку впав бомбардувальник Су-34, а 23 жовтня вже Су-30 звалився на двоповерховий будинок. Про це в ефірі програми "Сьогодні" розповів науковий співробітник Школи Флетчера, експерт із російської зовнішньої та оборонної політики Павло Лузін.
На його думку, те, що сталося у Бєлгороді, – результат спроби бомбити Харків із більшої дистанції. Для цього в Росії використовують спеціальні пристрої, які повинні перетворювати звичайні радянські бомби на плануючі.
"Я думаю, що бомба не відвалилася. Вони почали до звичайних бомб чіпляти "метелик", що розкривається, що дозволяє бомбу перетворити на плануючу, тобто збільшити дальність польоту. У цьому модулі є якась машинка управління, яка за рахунок простих електронних гіроскопів дозволяє цією бомбою трошки управляти в польоті, тобто коригувати її за рахунок цих аеродинамічних поверхонь.
Вони рухаються, і за рахунок цього можна змінювати курс і загалом коригувати її політ. І я думаю, що бомбу скинули, щоб вона летіла у бік України, у бік Харкова. Її скинули, але цей механізм не розкрився або не спрацював, і бомба просто впала на Бєлгород", - каже Лузін.
Експерт додає, що в польоті "нічого зійти так просто не може". Пілоти не могли не зрозуміти, що бомба відпала, тому що всі дані висвічуються на радарах.
Раніше повідомлялося, що у Білгороді впала бомба з російського винищувача. Міністерство оборони Росії заявило, що це сталося внаслідок "нештатного сходження боєприпасу".