Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що військові з Північної Кореї продовжують брати участь у війні на боці Росії. Станом на січень вони перебували на території Курської області, звідки атакували прикордонні українські громади, розповіли розвідники.
"Під командуванням росіян солдати армії КНДР, зокрема, ведуть вогонь зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню, виконують завдання з аеророзвідки, артилерійської розвідки, коригують удари РСЗВ", — йдеться у повідомленні.
Характерною рисою та ключовою ціллю участі КНДР у війні ГУР називає оволодіння безпілотниками та здобуття досвіду ведення сучасної війни. У межах домовленостей з Москвою Пхеньян регулярно здійснює ротацію військових. Таким чином, з початку участі у війні до КНДР вже повернулись близько трьох тисяч навчених і досвідчених солдатів.
"Більшість з них стають військовими інструкторами, аби передати здобуті навички ведення війни ХХІ століття на всю армію КНДР", — повідомили у ГУР.
Раніше у розвідці повідомляли, що до кінця 2025-го Росія планує залучити близько 12 тисяч північнокорейських працівників до роботи на підприємствах в Татарстані, де виготовляють БпЛА, щоб компенсувати нестачу кадрів. Чи може Україна вплинути на співпрацю Москви та Пхеньяну? З цим питанням розібрався кандидат юридичних наук Гюндуз Мамедов у статті "Як нам покарати КНДР за агресію проти України".
