Опитування: Майже 60% українців підтримують участь в парламентських виборах громадян, які виїхали за кордон

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Опитування: Майже 60% українців підтримують участь в парламентських виборах громадян, які виїхали за кордон © Getty Images
Але кожен п'ятий із тих, хто залишився переживати війну в Україні, не хоче враховувати думку тих, хто виїхав.

Центр Разумкова провів опитування серед українців, яких запитав, чи мають брати участь у парламентських виборах виборці, які перебувають за кордоном? Переважна більшість опитаних соціологами (59,7%) вважають, що так. А 22,3 % — що ні. Плюс 18% тих, хто не визначився. Про це у статті "Війна і вибори. Яка перемога важливіша?" пише журналістка ZN.UA Інна Ведернікова. 

"І це високий показник, тому що ми розуміємо: людям не можна відмовляти в праві не тільки голосувати, а й бути обраними", - пише Ведернікова. 

ZN.UA

Чому ж тоді кожен п'ятий із тих, хто залишився переживати війну в Україні, не хоче враховувати думку тих, хтовиїхав? Щоб відповісти на це запитання, слід уважно вивчити ще один рисунок, де респонденти відповідали на запитання: «Як ви ставитеся до людей, які виїхали за кордон після 24 лютого?».

ZN.UA

Найбільший відсоток (28,4) — тих, хто розуміє цей вибір, але тільки якщо його зроблено заради дітей, хворихродичів і старих. Друга за величиною кількість — ті, хто приймає вибір людей, які виїхали, — 23,6%.

"І це для України показова цифра, яка корелюється з тривогою, що у разі тимчасового скасування ВСякась частина чоловіків призовного віку може залишити країну. Хоча водночас 20,8% опитаних приймають вибір усіх, хто виїхав, за винятком чоловіків призовного віку, незалежно від їхніх обставин. На думку респондентів, вони мають залишатися вдома", - сказано в матеріалі. 

14,8% опитаних готові зрозуміти тільки тих, хто виїхав з областей, що перебували під окупацією або загрозоюокупації. 6,1% — узагалі не довіряють тим, хто виїхав, і не приймають їхнього вибору, тому що «вони залишили Батьківщину у важку годину». Стільки ж тих, хто не зміг знайти відповіді на це запитання.

У результаті в країні до 30% тих, у кого думки про співвітчизників, які нині ходять вулицями Берліна або Варшави, викликають не надто позитивні емоції. Якщо вони не поділяють із країною горя, то чому мають вирішувати її майбутнє? Байдуже, які в них причини. Важливо, що їм там легше, ніж нам тут? Нехай платять своїми правами за можливість виїхати? Важкі й страшні запитання, які згодом пояснять психологи", - зауважила Ведернікова. 

Більше матеріалів Інни Ведернікової читайте за посиланням

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі