Минулого місяця Україна розпочала вторгнення в Курську область Росії, заставши Москву зненацька і швидко просунувшись приблизно на 30 кілометрів від кордону. Але кампанія сповільнилася, і 12 вересня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Росія розпочала "контрнаступальні дії".
CNN поспілкувався з 14 українськими солдатами з п'яти різних підрозділів, які були перекинуті до Курська в рамках цього вторгнення. Четверо з них були поранені під час операції й наразі одужують у госпіталях в Україні, тоді як інші 10 все ще виконують завдання в Росії. Серед них піхотинці, члени безпілотного підрозділу, водії бронетранспортерів і сапери, а також фронтові інженери.
"Усі 14 військових зазначили, що курська наступальна операція була важкою операцією з однаковим рівнем втрат, як і на інших ділянках фронту. Вони сказали, що через п'ять тижнів вона стає все складнішою, а деякі навіть поставили під сумнів рішення про початок вторгнення в той час, коли Україна намагається захистити ключові міста на сході країни", — йдеться в матеріалі CNN.
Хоча Росії вдалося відновити контроль над деякими невеликими населеними пунктами в останні дні, Україна все ще контролює переважну більшість території, яку вона захопила в перші дні вторгнення, згідно з оцінкою Інституту вивчення війни.
Раніше газета The Telegraph повідомляла, що операція України в Курській області не змогла повністю змінити хід війни. Вона дала свої результати, але не відвернула сили Росії від лінії фронту на Донбасі.
Про те, чому російська еліта об’єдналася навколо Путіна після початку операції ЗСУ в Курській області, підтримуючи війну та що може призвести до розколу в оточенні кремлівського диктатора, пише Володимир Кравченко у статті "Курська аномалія" Путіна".