Окремі категорії російських військових обміну не підлягають – офіс генпрокурора

Поділитися
Окремі категорії російських військових обміну не підлягають – офіс генпрокурора © Pixabay
В ОГП це називають червоними лініями справедливості.

Україна не погоджується на обмін тих російських військових, які звинувачені або засуджені за особливо тяжкі злочини щодо цивільних. За час війни таких осіб обміняли лише кілька, повідомив в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» керівник департаменту протидії злочинам, скоєним під час збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора України Юрій Білоусов.

Він зазначив, що жодні стандарти не регламентують, що робити з засудженими ворожими військовими після вироку.

«Це дуже складна тема, але немає жодних обмежень щодо того, щоб людина, яка має вирок, підлягала обміну. Звичайно, тут повинен бути певний баланс. З одного боку Україна має зобов’язання перед потерпілими, жертвами, - люди чекають на справедливість і покарання винного. З іншого боку ми маємо зобов’язання перед нашими громадянами, які тримаються у ворога. Тому тут складні рішення», - сказав Білоусов.

Прокурор підкреслив, що в України є чітка позиція - якщо особа вчиняла особливо тяжкі злочини, то вона відбуває покарання в Україні і не підлягає обміну.

«Це такі наші умовні "червоні лінії". Бо якщо ми всіх будемо обмінювати, то що тоді буде зупиняти їх від вчинення воєнних злочинів?», - аргументував він.

На запитання, скільки ж було обміняно з числа засуджених, Білоусов відповів, що «рахунок на одиниці, не на десятки».

При цьому він уточнив, що коли мова йде про громадян Росії, то не щодо усіх відкривають кримінальне провадження, а от громадяни України з так званих «ЛДНР», які потрапляють в полон, автоматично підлягають під дії статті про державну зраду. І  їх теж потім можуть обмінювати.

«Якщо мова про вбивства, сексуальне насильство, катування, то по цих вироках будуть відбувати покарання в України», - підкреслив представник ОГП.

На уточнення, скільки зараз в Україні є військових полонених, він заявив, що цифра обраховується в сотнях. При цьому це виключно військові, в той час як росіяни утримують у вигляді заручників і цивільних.

29 липня була річниця теракту в Оленівці – коли російські військові підірвали будівлю, де утримували полонених захисників Маріуполя. Цей теракт — кричущий випадок порушення країною-агресором норм міжнародного гуманітарного права. Остаточні відомості про загиблих і всіх, хто вижив у теракті, досі встановлюють. Міжнародні організації вчергове виявилися безсилими. Місію з розслідування фактів убивства військовополонених було розформовано. Але ми маємо пам’ятати та говорити про теракт в Оленівці. Бо людські життя — це найцінніше. Про це читайте в статті Марії Алєксєєвич "Захисники Маріуполя — досі в пеклі Оленівки. Розповідь дружини військовополоненого".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі