Одноразова грошова допомога: у яких випадках військовий може її отримати

Поділитися
Одноразова грошова допомога: у яких випадках військовий може її отримати © t.me/azov_media
Це стосується тих, хто серйозно постраждав на війні.

Багато захисників та захисниць боронять нашу країну з перших днів військової агресії Росії. Іноді вони отримують серйозні поранення, які можуть стати причиною інвалідності. У такому випадку вони можуть розраховувати на одноразову грошову допомогу.

Юрист Михайло Лобунько пояснив, хто може її отримати та від чого залежить її розмір.  

Він наголосив, що коли йдеться про виплату в зв’язку з інвалідністю, то розмір залежить від різних факторів. Перш за все, це група інвалідності. Також суттєве значення має те, за яких обставин військовослужбовець отримав поранення, травму чи контузію. Приміром, інвалідність, пов’язана з травмою під час виконання бойового завдання, передбачає більший розмір виплати, аніж інвалідність унаслідок хвороби, яка настала в результаті проходження служби.

«Аби було зрозуміло, як це працює, наведемо приклад з конкретними цифрами. Якщо військовий, виконуючи бойове завдання, отримав травму, яка призвела до інвалідності ІІ групи, то він отримає одноразову виплату в розмірі 300 прожиткових мінімумів, зафіксованих на початок року. А якщо та сама група інвалідності має під собою причину у вигляді захворювання чи нещасного випадку під час проходження служби, то виплата буде дорівнювати 90 прожитковим мінімумам»,– пояснив він.

Юрист також пояснив, чи передбачена якась фінансова допомога від держави тим бійцям, які мають часткову втрату працездатності, котра не підпадає під поняття інвалідності.

За його словами, така виплата передбачена. Її розмір напряму залежить від того, яким є ступінь втрати працездатності. Травмований чи поранений боєць повинен пройти МСЕК, де це буде визначено.

Для військовослужбовців, які отримали поранення, каліцтво, травму чи контузію, унаслідок чого частково була втрачена працездатність, передбачена виплата у розмірі 70 прожиткових мінімумів. Сума обчислюється на основі прожиткового мінімуму, встановленого від початку року.

Коли йдеться про військовослужбовців строкової служби, які отримали поранення, травму, каліцтво чи контузію під час виконання обов’язків цієї служби, то для них передбачено одноразову виплату, розмір якої дорівнює 50 прожитковим мінімумам. Це саме стосується військовозобов’язаних та резервістів, яких призвали на збори чи проходження служби у резерві та з якими трапилася така сама ситуація.

В Україні досі не вирішена проблема обмежено придатних. Деякі її складові взагалі заводять у глухий кут воїнів, які ще вчора боронили нашу країну, а сьогодні лікуються від поранень і визнані тимчасово непридатними (з переоглядом ВЛК через 6–12 місяців). Детальніше про це читайте в матеріалі Алли Котляр «Тимчасово непридатні, або кріпаки ХХІ століття» на ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі