Одні захисники воюють, інші відпочивають і готуються: речник Міноборони назвав свій підхід до мобілізації

Поділитися
Одні захисники воюють, інші відпочивають і готуються: речник Міноборони назвав свій підхід до мобілізації © 23 окрема механізована бригада / Facebook
Він закликав до усвідомлення того, що лише через спільні зусилля і тривалу готовність до боротьби Україна зможе забезпечити своє майбутнє.

Україні необхідно створити ефективну систему, яка забезпечить безперервний цикл: одні захисники мають воювати, інші – відпочивати, а треті – проходити підготовку.

Про це заявив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в інтерв’ю для "Радіо Свобода".

За його словами, важливо реалістично оцінювати виклики війни й уникати ілюзій, які можуть зашкодити підготовці суспільства до тривалої боротьби. "Ілюзії, що не підкріплені матеріальними основами, зрештою руйнуються, і це може болісно відбитися на суспільстві"? – зауважив Лазуткін.

Він наголосив, що мобілізаційні процеси в Україні ще не ідеальні, і суспільство має усвідомити, що перемога над ворогом потребує системного підходу.

Лазуткін пояснив, що створення системи, у якій військові можуть змінювати одне одного на фронті, забезпечить їхню довготривалу ефективність.

"Щоб уникнути виснаження, необхідно впровадити ротаційний підхід, коли одні бійці відпочивають або вдосконалюють свої навички, а інші займають їхні позиції. Такий безперервний цикл допоможе забезпечити стабільність і мотивацію наших сил, а також ускладнить агресору подальші спроби знищити нашу державність", – заявив він.

Речник наголосив, що навіть після завершення активної фази війни Україна має бути готовою до будь-яких сценаріїв. За його словами, це не означає постійного стану війни, але держава й суспільство повинні мати механізми захисту, які відлякуватимуть потенційного агресора.

"Наше суспільство має бути готовим до будь-якого розвитку подій, щоб ніхто більше не наважувався посягати на нашу незалежність", – підкреслив Лазуткін.

На його думку, для досягнення перемоги необхідна максимальна консолідація українського народу навколо головної мети.

"Якщо у нас не буде перемоги, не буде ані стабільного миру, ані розвитку, ані майбутнього. Наша перемога – це основа всього. Без неї ми не зможемо побудувати щасливе й безпечне життя", – підсумував Лазуткін.

Над чим мають замислитися ТЦК, чому не варто плодити нові бригади й до чого тут студенти іноземних вишів?

Про те, як удосконалити мобілізацію й не втратити тих, хто виїхав за кордон, ‒ у інтерв’ю "Україні потрібно готуватися воювати ще щонайменше два роки" на ZN.UA для Віктора Конева розповів народний депутат Руслан Горбенко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі