NYT: Захід може ослабити свою підтримку, якщо контрнаступ України не буде успішний

Поділитися
NYT: Захід може ослабити свою підтримку, якщо контрнаступ України не буде успішний © t.me/azov_media
В разі невдачі, Київ може опинитися під великим тиском вимог почати мирні переговори з Москвою, щоб зупинити або заморозити війну.

Американські чиновники кажуть, що Україна готується розпочати контрнаступ проти російських військ вже наступного місяця, незважаючи на величезні ризики. Без відчутної перемоги підтримка України з боку Заходу може ослабнути, і Київ може опинитися під тиском, який змусить його розпочати переговори з Росією з метою заморозити чи закінчити війну.

«Партнери зі США і НАТО надали Україні велику кількість артилерії і боєприпасів для майбутньої битви. І тепер чиновники сподіваються на те, що цих поставок вистачить надовго. Такий стан речей відрізняється від ситуації два місяці тому, коли зброя тільки починала надходити, а американська сторона була стурбована можливим вичерпанням запасів», - пише New York Times.

Видання пише, що Україна не поділилася з американськими чиновниками деталями свого оперативного плану. Можна лише припускати, що операція розгорнеться на півдні країни, зокрема, вздовж українського узбережжя Азовського моря і ближче анексованого Росією Криму.

«Все залежить від цього контрнаступу. Усі сповнені надій, можливо, навіть настрої надто оптимістичні. Але це визначить, чи отримають українці гідний результат, якщо говорити про повернення контролю над територією військовим шляхом і створення набагато більш вагомих важелів для досягнення якогось врегулювання шляхом переговорів», - сказав  колишній посол США в Росії і високопоставлений чиновник НАТО Александр Вершбоу.

У той час як українські чиновники заявляють, що їхня мета - прорвати укріплену російську оборону і створити широкомасштабний колапс в російській армії, американські офіційні особи оцінюють, що навряд чи наступ призведе до кардинальної зміни динаміки на користь України.

Українські військові мають справу з великою кількістю викликів. І це одна з причин того, що ситуація може зайти в глухий кут. Бої в Бахмуті на сході України цієї зими виснажили запаси боєприпасів і призвели до великих втрат у деяких досвідчених підрозділах. 

«І все ж американські військові кажуть, що не виключено, що українська армія може ще раз здивувати їх. На її озброєнні зараз європейські танки і американські бронетранспортери, а також нові підрозділи, навчені і оснащені американцями і силами НАТО», - йдеться в статті.

«Я налаштований оптимістично і думаю, що між цим і наступним роком Україна продовжить набирати темпи. Я також думаю, що ми повинні бути реалістами. Не буде жодного моменту за помахом чарівної палички, коли Росія розвалиться», - сказав міністр оборони Великобританії Бен Воллес журналістам під час візиту до Вашингтона минулого тижня.

Хоча Україна відійшла від звичної секретності військових планів і відкрито говорить про майбутню битву - частково тому, що українським лідерам потрібно підняти бойовий дух і чинити тиск на Захід з метою отримання зброї, - американські чиновники очікують, що українська армія буде використовувати обман і хитрощі, щоб вивести росіян з рівноваги.

Найкращі шанси України зробити драматичне шоу в контрнаступі також залежатимуть від успіхів української розвідки, а також розвідувальних служб США і НАТО. Якщо Америка і союзники зможуть виявити серйозні слабкі місця в російській обороні, Україна зможе використати їх за допомогою швидкості і захисту танків і БМП Bradley.

Проте, великі перемоги не гарантовані і навіть не обов'язково вірогідні. Поле бою сильно заміноване росіянами. І український наступ залежатиме від того, чи зможуть захисники України ефективно застосувати обладнання для розмінування, значну частину якого надав Захід.

Україна створила нові бойові бригади, об'єднавши новобранців з невеликим ядром досвідчених солдатів-ветеранів. Починаючи з січня, підрозділи вирушили на американські полігони в Німеччині, щоб навчитися користуватися новою технікою і проводити маневри, які американська армія називає маневрами загальновійськових підрозділів - з використанням ефективного зв'язку для координації дій наступаючих військ з допоміжними підрозділами.

«За словами багатьох американських офіційних осіб, тренування з цієї тактики пройшли добре, а мотивовані українські війська показали, що вони швидко навчаються. Але застосовувати нову тактику часто легше під час навчань, ніж на полі бою, особливо коли росіяни окопалися», - пише New York Times.

Солдати, які воюють в Україні, кажуть, що до цього часу складні маневрені бойові дії були майже неможливими. Для цього потрібен надійний зв’язок. А в різних підрозділах радіообладнання було досі було дуже різним і вразливим до російського блокування. Один український солдат, який брав участь у нещодавній невдалій атаці на півдні України, сказав, що координувати дії на рівні вище взводу все ще надзвичайно складно.

Якщо армії України вдасться використати цю нову тактику, навіть у незначній мірі, вона зможе перемогти чисельно більші сили Росії.

«Якщо вони зможуть прорватися, то я думаю, що вони зможуть змінити динаміку на полі бою», - сказав у короткому інтерв'ю адмірал Крістофер В. Грейді, заступник голови Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США.

Залишаються великі питання щодо постачання Україною артилерійських і інших боєприпасів. Запаси зенітних ракет і артилерійських снарядів, які мають вирішальне значення для підтримки будь-якого наступу і захисту від російських повітряних атак, можуть небезпечно скоротитися, якщо українські війська продовжуватимуть витрачати боєприпаси нинішніми темпами. 

Після завершення наступу Захід навряд чи зможе в осяжному майбутньому відновити запаси, які Україна витратить під час наступу. Оскільки у західних союзників немає боєприпасів на складах в потрібній кількості. А внутрішнє виробництво не зможе заповнити цю прогалину до наступного року, - кажуть експерти.

У Росії є свої проблеми. З самого початку вторгнення виникали великі сумніви щодо базової компетентності російських командирів, а також щодо укомплектування підрозділів добре підготовленими солдатами, забезпечення їх артилерійськими снарядами і технікою. Росіяни витратили багато своїх крилатих ракет, втратили тисячі людей лише в Бахмуті і виснажили свої запаси боєприпасів набагато швидше, ніж промисловість Росії здатна їх виробляти.

Але Москва працює над усуненням цих прогалин. Російські війська відточили свою здатність використовувати безпілотники і артилерію для більш ефективного нанесення ударів по українських силах. Нещодавно вони почали використовувати планерні бомби, які використовують гравітацію і базові пристрої наведення для досягнення цілей без шуму. 

«Ці зусилля означають, що вікно для досягнення значних перемог над виснаженими російськими військами не може залишатися відкритим нескінченно довго», - пише New York Times.

Американські і європейські чиновники кажуть, що Росія готує нові раунди мобілізації, щоб поповнити свої бойові втрати. Але при цьому вона не хоче спровокувати такий же відтік молоді з країни, який стався минулого року. Деякі з витоків документів Пентагону також говорять, що ПВК «Вагнер» відновила вербування в російських в'язницях.

Американські чиновники кажуть, що Путіну доведеться заплатити політичну ціну за будь-яку мобілізацію. І навіть якщо він готовий до цього, Росії знадобиться час, щоб провести призов, навчити новобранців і відправити їх на війну. Сили, які Москва кинула на фронт нещодавно, зокрема завербовані у в’язницях найманці «Вагнера», стали гарматним м’ясом. Разом з тим, здатність і готовність Росії абсорбувати втрати залишається високою. І це дозволяє їй мобілізувати ще більше чоловіків. Втім, деякі аналітики сумніваються, що у Москви є достатньо солдатів, щоб наповнити довгі російські окопи, викопані вздовж лінії фронту.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі