NYT: Україна спалює в Бахмуті надто багато боєприпасів, весняний наступ може бути під загрозою

Поділитися
NYT: Україна спалює в Бахмуті надто багато боєприпасів, весняний наступ може бути під загрозою © Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine (Валерій Залужний) / Facebook
Видання пише, що українські втрати надто великі і теж можуть поставити під питання успіх довгоочікуваної операції української армії.

Українська армія використовує тисячі артилерійських снарядів щодня, намагаючись зберегти контроль над Бахмутом. Американські і європейські чиновники кажуть, що такий темп неможливо підтримувати довго. І це може підірвати заплановану на весну наступальну кампанію, яка могла б стати вирішальною.

Обстріли на стільки інтенсивні, що Пентагон висловив Києву своє занепокоєння після кількох днів невпинного артилеристського вогню. Про це New York Times сказали два неназвані чиновника США. Видання пише, що з одного боку Україна вирішила за будь-яку ціну захистити Бахмут, а з іншого - вона прагне повернути собі окуповані території навесні. І через це виникла напруга. Один зі співрозмовників New York Times сказав, що американська сторона застерела Україну, що не варто марнувати боєприпаси в ключовий момент.

Оскільки великі надії покладаються на український контрнаступ, США і Велика Британія готуються передати тисячі боєприпасів для артилерійських систем як радянського зразка, так і стандартів НАТО. Але високопоставлений американський чиновник у сфері оборони назвав це «останнім зусиллям». Тому що в союзників України немає достатньої кількості боєприпасів, щоб підтримувати українські темпи їх використання. Запаси вже критично малі. Західні виробники нарощують виробництво. Але мине багато місяців, перш ніж нові поставки наздоженуть попит.

Це ставить Київ в небезпечне становище. В української армії буде один хороший шанс, щоб піти в наступ цього року, відтіснити російські війська і повернути під контроль території, які були окуповані після початку російського вторгнення торік. І цілком можливо українським військовим доведеться зробити це, водночас страждаючи від постійного дефіциту боєприпасів.

«Невизначеність посилюється тим, що українські втрати на стільки тяжкі, що командирам доведеться вирішувати, відправити підрозділи на захист Бахмута або використати їх в весняному наступі», - пише New York Times з посиланням на чиновників, які погодилися говорити на умовах анонімності.

США сподіваються наростити виробництво артилерійських снарядів до 90 тисяч на місяць. Але на це піде два роки. ЄС консолідує ресурси, щоб виготовити і купити приблизно мільйон снарядів. Але для цього теж знадобиться час. Таємна оперативна група з Великої Британії намагається знайти і купити боєприпаси радянського зразка по всьому світі.

Поки що адміністрація Джо Байдена впевнена, що Бахмут не виснажить українські сили і запаси настільки, щоб це прирекло весняний контрнаступ на невдачу. Але чим довше триває битва за місто, тим більше шансів, що цей розрахунок зміниться.

«Українці зазнають втрат. Я не хочу недооцінювати це. Але їхні втрати не такі великі і масштабні, як у росіян», - сказав прес-секретар Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Але самі тільки цифри не розказують всю історію про Бахмут, де триває одна з найбільш кривавих битв цієї війни. Найманці групи «Вагнер» використовують підрозділи, сформовані з колишніх в’язнів, щоб пробитися через українські лінії оборони. Це означає, що загартовані в боях солдати України помирають, захищаючи місто від гірше підготовлених російських піхотинців.

Експерт з питань оборони у Європейській раді з закордонних справ Каміл Гранд сказав, що з політичної і військової точки зору Україні необхідно показати, що вона буде захищати свою територію. Але їй також потрібно «продемонструвати, що це було того варте». Він пояснив, що не варто говорити, ніби не було тактичних причин продовжувати битву за Бахмут. Адже вона може позбавити Росію ресурсів і недозволити її військам просунутись далі на захід, де вони потенційно здобути черговий прорив для Москви.

«В такому разі було б логічно витратити стільки крові і боєприпасів на Бахмут. Альтернативне трактування - вони погрузли в ситуації, яка в довгостроковій перспективі грає на користь Росії. І з цієї ситуації важко тепер вийти. Чи правильні оцінки, які говорять, що українці використовують свої резерви, ставлячи їх під відкритий артилерійський вогонь, хоча ці сили необхідні для початку наступу на укріплені лінії Росії в інших місцях? Ось в цьому якраз і питання», - сказав Гранд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі