NYT: Бюрократія Пентагону відкидає стартапи з "оборонки", які могли б допомогти Україні у війні

Поділитися
NYT: Бюрократія Пентагону відкидає стартапи з © depositphotos / Diloka107
Американські компанії-початківці часто пропонують Пентагону дешевші, швидші та гнучкіші варіанти, ніж системи озброєння, вироблені жменькою гігантських підрядників, на яких Пентагон зазвичай покладається. Але стикаються зі скепсисом. 

Кожна з наведених нижче систем проходить випробування в реальному світі під час війни в Україні, заслуживши похвалу від вищих урядовців і інвесторів, які вкладали гроші в цю сферу. У статті The New York Times висвітлюють проблему того, як американські стартапи стикаються з серйозним викликом на внутрішньому полі битви: повільна бюрократія Пентагону, яка займається військовими закупівлями і не схильна до ризику.

Стартап Capella Space із Сан-Франциско створює флот невеликих недорогих супутників, які можуть відстежувати ворожі війська, коли вони пересуваються вночі або під хмарним покривом, крізь який не можуть "бачити" традиційні оптичні супутники. Невелика аерокосмічна компанія Fortem Technologies зі штату Юта хоче постачати Пентагону новий тип безпілотного літака, який може виводити з ладу БПЛА противника. HawkEye 360, компанія зі штату Вірджинія, уже використала фонди приватних інвестицій для запуску власних супутників, які застосовують радіохвилі, випромінювані комунікаційним обладнанням та іншими електронними пристроями, щоб виявити скупчення ворожих військ.

Що стосується безпілотних літальних апаратів, супутників, штучного інтелекту та інших галузей, компанії-початківці часто пропонують Пентагону дешевші, швидші та гнучкіші варіанти, ніж системи озброєння, вироблені жменькою гігантських підрядників, на яких Пентагон зазвичай покладається.

Затримка розвитку засобів оборони і ведення війни 

Але незважаючи на те, що військові надають невеликі гранти та короткострокові контракти багатьом стартапам, термін дії цих угод часто закінчується надто швидко та є недостатньо великим, щоб молоді компанії могли виплачувати свої зарплати або розвиватися так швидко, як очікують інвестори венчурного капіталу. Кілька з них були змушені звільнити людей, затримуючи розвиток нових технологій і засобів ведення війни.

Тоді як Сполучені Штати прагнуть зберегти перевагу в національній безпеці над Китаєм, Росією та іншими суперниками, лідери Пентагону лише зараз починають з’ясовувати, як привнести дух Кремнієвої долини у військово-промисловий комплекс.



 «Такі зміни не завжди відбуваються так гладко чи швидко, як мені хотілося б», – визнав міністр оборони Ллойд Дж. Остін III під час виступу у грудні перед групою у Сімі-Веллі, Каліфорнія, до якої належали керівники багатьох технологічних компаній-стартапів.

Нинішні та колишні високопосадовці Пентагону визнали в інтерв’ю, що Міністерству оборони все ще часто потрібні роки планування та рішення Конгресу щодо фінансування, перш ніж купувати продукцію у стартапів у кількостях, достатніх для того, щоб тримати їхній бізнес "на плаву".

«Іноді у нас занадто багато бюрократії – забагато перевіряючих шашок», – сказала минулого місяця Дебора Лі Джеймс, колишній міністр ВПС США.

Долина смерті: вичерпати фінансування в очікуванні рішень

Керівники галузі називають свою ситуацію «Долиною смерті», де повільні темпи державних контрактів можуть призвести до того, що вони вичерпають своє фінансування, поки очікують рішень. Один стартап із Сан-Франциско, Primer Technologies, створює інструмент штучного інтелекту, який аналізував тисячі годин незашифрованого російського радіозв’язку, щоб допомогти знайти цілі, але йому важко залишатися на плаву, оскільки він чекав на великі оборонні контракти.

«Малі компанії не можуть просто сидіти і нічого не робити два-три роки, поки наш контракт не вступить у дію», – сказала наприкінці минулого року на Форумі національної оборони Рейгана Хайді Шю, заступник міністра оборони з питань досліджень і інженерії.

Зброя XX століття і війна в Україні 

Війна в Україні все ще ведеться здебільшого зброєю 20-го століття, як-от гвинтівки, артилерія та гаубиці.

Вільям А. Лаплант, заступник міністра оборони з питань придбання та підтримки, висміяв деякі твердження про те, наскільки важливі американські технології для України, сказавши військовим підрядникам минулого року, що «яким би не був ваш улюблений гаджет, це жорстке виробництво справді серйозна зброя, і це головне».

Він додав, що боротьба проти Росії в Україні зараз не ведеться «Кремнієвою долиною», хоча вона намагатиметься приписати собі це».

Але в інтерв’ю він сказав, що погоджується, що комерційні технології суттєво змінили поле бою, зокрема комерційні супутникові інструменти, які надали Україні набагато більший потенціал спостереження.

 «Техніка дійсно важлива», – сказав він.

Для Пентагону завдання вибору з-поміж компаній, що розвиваються, ускладнюється тенденцією деяких стартапів перебільшувати потужність своїх технологій і різними підходами компаній до задоволення військових потреб.

«Ми рекомендуємо вибрати переможців, суттєво підтримати їх і подивитися, що вони можуть дати», – сказала Вітні Макнамара, колишній науковий радник Пентагону, описуючи новий звіт для Атлантичної ради , в якому досліджуються способи прискорення придбання технологій для ведення війни.

З перших місяців війни Starlink від SpaceX, супутниковий інтернет-сервіс, заснований Ілоном Маском, відігравав вирішальну роль для українських військ на передовій. Але невеликі безпілотні літальні апарати та щільніший набір супутників також допомагають забезпечити потенціал для всеосяжного спостереження, дозволяючи Україні постійно виявляти та відслідковувати загрози та цілі.

Нове покоління дешевших і точніших ударних безпілотних літальних апаратів, що несуть бомби, може автономно ширяти в повітрі, поки не знайде свої цілі. Комп’ютерні системи зі штучним інтелектом можуть поєднувати ці зібрані дані та інші канали, щоб ухвалювати рішення щодо націлювання швидше, ніж будь-яка людина.

Українці також зробили багато інновацій самі, вразивши чиновників Пентагону, коли вони перетворили комерційні безпілотники, наприклад, на міні-бомбардувальники.

Військова революція і перехід від піхоти Першої до механізованих армій Другої світової війни

У сукупності, сказав Томас Х. Хеммес, який вивчає історію бойових дій в Університеті національної оборони, що підтримує Пентагон, ці події представляють «справжню військову революцію», яка відбувається набагато швидше, ніж перехід від піхоти, яка рухалася пішки в Першій світовій війні до моторизованих і механізованих армій Другої світової війни.

«Сьогоднішні темпи змін не дають Сполученим Штатам і їхнім союзникам розкоші двох десятиліть до переходу», – сказав Хаммес, ветеран морської піхоти. «Ви починаєте помічати готовність прийняти це, що відбувається. Вони розуміють, що це (перехід, військова революція, – ред.) має статися. Питання в тому, як це зробити?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі