Військовий Північної Кореї, який нещодавно потрапив у полон в Курській області, підтвердив, що йому видали російські документи на чуже ім'я. Про це він розповів у відео, яке у вівторок, 14 січня, опублікував президент України Володимир Зеленський в Telegram.
Слідчий через перекладача запитав солдата КНДР, чи були у військовому квитку, який йому видали росіяни, справжні фото, імʼя, прізвище та по батькові, північнокореєць відповів, що у документі не його фотографія та імʼя.
Також на відео у нього запитують, коли він потрапив у полон. Військовий відповів, що точно не памʼятає. За його словами, він памʼятає, що тривав бій, де він дістав поранення, а потім був відступ.
"Оскільки я був поранений, то не міг пересуватися і десь так 3, 4, 5 днів був сам. Після цього війська України знайшли мене, зробили якийсь укол і перевезли машиною сюди", — розповів північнокореєць.
Під час допиту його також запитали, чи доводили до його підрозділу правила поводження з військовополоненими й цивільними.
“У мене було таке навчання: якщо ми впіймали солдата з України, то показуємо йому картинку з домом. Одна картинка там — будинок, інша — зброя. І даємо йому показати, що він вибирає. Якщо він обирає будинок — його відпускають, якщо зброю — ми здаємо його в полон”, — відповів полонений.
Північнокореєць стверджує, що його підрозділ не брав українських військових у полон.
“Триває спілкування полонених солдатів із Північної Кореї з українськими слідчими. Встановлюємо факти. Перевіряємо всі деталі. Світ знатиме повну правду про те, як Росія використовує таких хлопців, які росли в повному інформаційному вакуумі, взагалі нічого не знають про Україну та використовуються Росією виключно для того, щоб продовжити та розширити цю війну”, – наголосив Зеленський.
Раніше повідомлялося, що у військовий квиток, який виявили в одного з двох полонених військових Північної Кореї, вписані реальні дані жителя російської республіки Тива. Військовий квиток видано на ім'я Антоніна Аранчина, який народився в жовтні 1998 року в місті Туран у Тиві.
Нагадаємо, в СБУ розповідали, що у Курській області одного північнокорейського солдата взяли в полон бійці ССО, а іншого — українські десантники. Після взяття у полон вони отримали необхідну медичну допомогу. Пізніше їх доставили до Києва для проведення слідчих заходів.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що КНДР втратила чотири тисячі військових вбитими і пораненими, які воювали проти нашої країни. Про військову співпрацю Москви з Пхеньяном і появу північнокорейських солдатів на фронтах російсько-української війни розповів Володимир Кравченко у статті "Солдати Кім Чен Ина в степах України".