"Ніхто так не воює. Союзники вчаться у нас": у ЗСУ розповіли, як безпілотники стали початком нового шляху в сучасній війні

Поділитися
© Генеральний штаб ЗСУ
Перехід до протистояння дронів — це поєднання необхідності та інновацій, розповідає "Еней". Хоча вони й не мають поки такої вибухової потужності, як артилерія. 

Безпілотники сьогодні є центральним компонентом на полі бою разом з піхотою та артилерію. Вони відкривають "новий фронт", сказано у матеріалі BBC. Журналісти видання поспілкувалися з українськими захисниками, які працюють з дронами на полі бою, і які називають БпЛА новим шляхом у сучасній війні. 

"У 2022 році це була піхотна війна, а сьогодні половина — це тільки війна дронів", — зазначив український командир із позивним "Еней", додаючи, що і українські військові, і окупанти у будівлях, де вони знаходяться, повинні мати укриття, адже без них шансу вижити не буде. 

Перехід до війни дронів — це поєднання необхідності та інновацій. Зараз БпЛА достатньо, хоча їм не вистачає вибухової потужності артилерії. Але завдяки безпілотникам Сили оборони змогли наростити перевагу у війні, адже навчилися швидко атакувати та "глушити" аналоги противника. 

ЗМІ називає українських операторів дронів холоднокровними та неупередженими. Їх улюблені безпілотники — FPV, які дозволяють побачити картинку від першої особи. "Еней" додає, що самі захисники називають їх "святковими" дронами (до війни їх використовували для фільмування весіль). 

Коментуючи ситуацію з безпілотниками у росіян, військові згадують про "Ланцет" — потужний ворожий БпЛА, який важко заглушити через його автономність. Такий дрон росіяни використовують для ураження великих цілей — бронетехніки та позицій піхоти. 

"Ніхто так не воює, вони вчаться у нас. Це війна майбутнього", — додав "Еней", коментуючи те, що союзники підтримують українські зусилля зі створення безпілотників, пояснюючи, що це не просто акт благодійності. 

Нагадаємо, у WSJ вважають, що Київ покладається на безпілотники дальнього радіуса дії у війні з Росією. Журналісти стверджують, що власні українські розробки поступово витісняють інші БпЛА, хоча вони, як і раніше, значною мірою залежать від доступних китайських компонентів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі