Newsweek: Україні не підійдуть касетні ATACMS, генерал Ходжес пояснив причину

Поділитися
Newsweek: Україні не підійдуть касетні ATACMS, генерал Ходжес пояснив причину © U.S. Army
За словами американського генерала, така версія ракет не дуже відповідає потребам Києва.

США повинні надати Україні ракети ATACMS, які мають всі можливості для нанесення ударів по російських цілях у Криму, а не певну обмежену версію цієї зброї.

На цьому в інтерв’ю для Newsweek наголосив колишній командувач сухопутних військ США в Європі генералі Бен Ходжес. Президент Джо Байден сказав своєму українському колезі Володимиру Зеленському під час його візиту до США в четвер, що Київ отримає ракети, які просив. Про це повідомляв телеканал NBC з посиланням на трьох американських чиновників і представника Конгресу.

Однак Білий дім, до якого Newsweek звернувся за коментарем, не підтвердив цю інформацію, і ці системи не були частиною пакету військової допомоги Україні на суму 325 мільйонів доларів, оголошеного цього тижня. Пентагон також був небагатослівним, заявивши, що «в питанні ATACMS нам нема чого оголошувати».

Ходжес переконаний, що Вашингтон прийняв рішення про надання системи. Він додав, що за непідтвердженими повідомленнями, тип ATACMS, який буде переданий, «це варіант касетних боєприпасів з меншою дальністю дії».

«Це було б корисно для деяких цілей, але не настільки ефективно для знищення великих російських об'єктів в Криму», - сказав Ходжес.

Генерал США додав, що якщо адміністрація Байдена нарешті вирішила надати зброю, то «навіщо тоді такий заплутаний план комунікації щодо цього рішення?».

«Чому ця інформація з’явилася зараз, а не в Рамштайні або під час візиту президента Зеленського до Вашингтона», - сказав Ходжес, зауваживши, що американське рішення збільшило б тиск на Німеччину щодо передачі ракет Taurus, які теж дуже потрібні українській армії.

Newsweek нагадує, що генерал Ходжес став одним з тих військових діячів, які закликали Вашингтон надати Києву системи великої дальності, щоб деокупувати Крим, який Москва захопила в 2014 році.

Дальність дії ATACMS сягає 300 кілометрів, тому з такими ракетами українські війська змогли б вражати цілі на більшій відстані, ніж ракети з систем HIMARS і M270, які США вже передали.

«Адміністрація Байдена, схоже, все ще побоюється надавати можливості для нанесення високоточних ударів на великі відстані, які Україна може використати проти цілей на території Росії», - сказав Ходжес.

Він зазначив, що Велика Британія і Франція були задоволені тим, що Україна не використовує надані ракети Storm Shadow і SCALP для знищення цілей на російській території.

«Тим не менш, негайне надання цієї зброї матиме велике значення для підтримки зусиль України, спрямованих на те, щоб зробити Крим несприятливим місцем для російських військ», - додав Ходжес.

Крим став новим полем розв'язаної Росією війни, оскільки впродовж останніх тижнів на півострові прогриміла низка потужних вибухів. Зокрема, п'ятницю був завданий удар по штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі. В Києві кажуть, що серед жертв - два московських генерали.

13 вересня Україна завдала удару по російських військово-морських об'єктах і портовій інфраструктурі в місті, під час якого велике судно і підводний човен були настільки сильно пошкоджені, що, за словами Києва, ймовірно, не підлягають відновленню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі