Оптимізувати терміни підготовки мобілізованих українців перед відправкою на фронт вимагає законопроєкт №9050, зареєстрований у Верховній Раді 22 лютого.
У пояснювальній записці як аргумент для ухвалення закону наводиться історія мобілізованого мешканця Тернополя Богдана Покітка, який не отримав належного військового досвіду і загинув на фронті через місяць після вручення повістки.
Автор законопроєкту, народний депутат від партії «Слуга народу» Георгій Мазурашу, пропонує внести до статті 39 закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» такі зміни:
- мобілізовані, які не мають досвіду проходження військової служби або навчальних зборів за відповідною військово-обліковою спеціальністю, можуть бути направлені у зону бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після щонайменше трьох місяців підготовки;
- мобілізовані, які протягом останніх п’яти років не мали досвіду проходження військової служби або навчальних зборів, можуть бути направлені у зону бойових дій та допущені до виконання бойових завдань після щонайменше одного місяця підготовки;
- усі мобілізовані мають право поїхати на фронт раніше зазначених строків за умови, якщо добровільно нададуть на це письмову згоду.
Водночас жителі окупованих територій України, котрі не встигли або ж не захотіли залишати свої домівки, отримують повістки до російської армії. Що робити в такій ситуації, пояснює Єва Юрченко у статті «Свої воюють проти своїх: як не стати гарматним м’ясом».