Останнім часом росіяни періодично змінюють акценти під час своїх наступальних операцій, які то посилюють, то послаблюють на різних ділянках фронту. Це явище Американський Інститут вивчення війни ISW зауважив у черговому своєму звіті і спробував з’ясувати його причини.
В ISW відстежують, що на початку 2024 року росіяни визначили першочерговим завданням захоплення Авдіївки, паралельно з одночасними, але менш інтенсивними операціями на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Потім вони пермкнулися на лиманський напрямок, дещо знизивши темп під Авдіївкою. Зараз, у березні-квітні, вони активізували зусилля з захоплення Часового Яру.
Такі коливання ISW пов’язує з тим, що росіяни, як і протягом усього вторгнення, не мають достатніх сил, аби вести одночасно більше ніж одну ефективну широкомасштабну операцію.
А чергуючи напрямки свого натиску, росіяни намагаються розтягти оборонні ресурси України вздовж всієї лінії фронту, аби зробити ще більш відчутним дефіцит артилерії та протиповітряної оборони у ЗСУ.
Позатим така схема російських наступальних операцій дозволяє підрозділам російської армії, які беруть участь у менш інтенсивних боях, відпочивати та відновлюватись, тоді як в бій ідуть інші підрозділи, ті, які вже відпочили, або нещодавно отримали підкріплення. Потім вони можуть активізувати зусилля в іншому оперативному напрямку, змусивши українські сили розпорошити свої оборонні ресурси на театрі воєнних дій. При цьому в обороні ЗСУ можуть виникнути вразливі місця, у які росіяни можуть вдарити.
В ISW вважають, що коли Сполучені Штати не відновлять підтримку України, то в умовах дефіциту снарядів та засобів ППО у ЗСУ, то навіть погано навчені та погано оснащені російські війська зможуть проводити успішні наступальні операції.
Раніше ISW розповів, яким може бути найгірший для України розвиток подій на фронті.