Наступні півтора року Україні треба «протримати оборону» – посол Макфол

Поділитися
Наступні півтора року Україні треба «протримати оборону» – посол Макфол © Скріншот Youtube
Восени 2025 року почнуть діяти «нові системи озброєння», вважає дипломат

Україна не починатиме нових наступальних дій на фронті до осені 2025 року. Про це заявив колишній посол США у Росії (2012-2014), професор Стенфордського університету Майкл Макфол, зазначивши, що він орієнтується на думки, які почув від співрозмовників в Україні. Макфол, разом із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком є співголовою міжнародної робочої групу щодо санкцій проти Росії.

Макфол сказав, що у питанні майбутніх наступальних зусиль ЗСУ він не очікує «нічого великого» до осені 2025 року. Саме тоді, на полі бою почнуть діяти нові системи озброєння, будуть готові пілоти F-16, а до того часу, попри виснаження українських воїнів і суспільства загалом, українцям треба протримати оборону, сказав Макфол під час дискусії вашингтонського аналітичного центру Center for Strategic and International Studies (CSIS) 2 травня, передає «Голос Америки».

Нагадаємо, міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі у форматі «Рамштайн» у квітні заявив, що перші винищувачі F-16 почнуть прибувати до України вже у 2024 році. Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш заявив про отримання Україною F-16 «після Великодня», але потім уточнив, що точну дату ніхто не буде оголошувати.  

Колишній командувач Сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес назвав «безглуздою» перспективу «заморожування війни» в Україні. «Хто розуміється на географії та історії, знає, що цього не станеться. Все до чого це призведе – на деякий час відкладе наступний крок Росії», заявив Ходжес. Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на Всесвітньому економічному форумі в Саудівській Аравії розкритикував Китай за постачання компонентів для російської оборонної промисловості, заявивши, що Пекін робить війну «вічною», хоча заявляє, що хоче її припинення. 

Обіцяний президентом мільйон дронів ще тільки-но почали виготовляти, а вже здається, що його геть недостатньо. Поки хтось шукає гроші та запускає виробництво «стандартних fpv-дронів, які можна збирати на кухні», на війні вже потрібні інші, технологічніші. У статті «Якою війна буде завтра? Що необхідно зробити, аби не програти Росії» офіцер ЗСУ Юрій Касьянов робить спробу систематизувати, проаналізувати та спрогнозувати еволюцію дронів для завтрашньої війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі