Нам варто консолідувати зусилля та ресурси, аби забезпечити правосуддя за всі міжнародні злочини — Мамедов

Поділитися
Нам варто консолідувати зусилля та ресурси, аби забезпечити правосуддя за всі міжнародні злочини — Мамедов © Думская
Як з допомогою російської агресії проти України можна змінити міжнародно-правову систему? 

Експерт національного та міжнародного кримінального права, кандидат юридичних наук, заступник Генпрокурора України у 2019-2021 роках Гюндуз Мамедов розповів, що повномасштабна агресія РФ проти України дала поштовх та шанс для змін міжнародно-правової системи. Наразі обговорюється декілька ймовірних шляхів покарання відповідальних за злочин агресії проти України, пише він у своєму матеріалі для УП.

Варіантом, який, на думку Мамедова, допоміг би консолідувати зусилля та ресурси, аби забезпечити правосуддя за всі міжнародні злочини, міг би бути гібридний механізм правосуддя з повністю міжнародною судовою палатою та гібридним елементом на рівні слідства та процесуального керівництва. Адже ані МКС, ані національна система правосуддя самотужки, очевидно, не здатні впоратися з такою кількістю злочинів. 

Принесений до національної системи правосуддя міжнародний елемент стимулює розвиток власне українських органів кримінальної юстиції через залученість досвідчених фахівців і прийняття необхідних змін до законодавства. 

"Однак це не знімає з нас відповідальності щодо приведення в порядок власного кримінального законодавства", — додав експерт.

Крім того, він наголосив, що є ще один прийнятний варіант — розширення юрисдикції Міжнародного кримінального суду, тобто внесення змін до Римського статуту. У разі впровадження ретроспективності покарання за злочин агресії, а також його поширення на держави, що не ратифікували Римський статут, такий механізм допоміг би Україні покарати винних у злочині агресії.

"І якби Україна ратифікувала Римський статут, саме ми могли б стати драйвером цих історичних для міжнародної кримінальної юстиції  процесів", — підсумував Мамедов.

Як покарати Путіна та його посіпак з вищого керівництва Росії за злочин агресії проти України? Ідея спецтрибуналу стрімко здобуває у світі нових прихильників. Все більше держав долучаються до дискусії, все конкретнішою стає розмова про майбутній трибунал.

Тож на якому етапі перебуває зараз цей складний процес, які існують погляди на модель трибуналу та які часові віхи будуть ключовими в першій половині цього року? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши статтю Еріка Кучеренка "Як Україна наближає створення трибуналу, що засудить путіна&Ko".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі