На Україну найближчим часом чекає важкий період, але не критичний, заявив голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю українській службі BBC. Водночас очільник військової розвідки впевнений, що Україна пройде цей важкий період.
«Найближчий період, на нашу думку, буде важкий. Але важкий і катастрофічний – це різні речі. Ми вже кілька разів проходили важкі періоди, і цей пройдемо, повірте мені. Нічого екстраординарного не буде. Всі їхні плани заздалегідь нам відомі. Як на них реагувати? На більшість є відповідь. Так, є певні питання, які важкувато буде нам зламати, але ми знайдемо відповідь. Як завжди, в останній момент щось придумаємо», – зазначив Буданов.
На зауваження журналіста про те, що багато чого залежить від різних моментів, зокрема і західної зброї та допомоги партнерів, глава ГУР МОУ зазначив, що у 21 сторіччі все між собою пов’язане. І політика, і економіка. Тому багато чого впливає на ті чи інші події.
«Але разом з тим, ще раз вам кажу, як би там хто не казав, згадайте, будь ласка, тих самих «диванних експертів», які казали: «В України три дні – і все, кінець», – наголосив Буданов.
Журналіст уточнив, чи порівнює очільник розвідки цьогорічну ситуацію, коли говорять про «програш» України, приблизно з тим самим періодом на початку повномасштабного вторгнення. На що Буданов відповів: «Так, з тим самим. Україна не програє і Україна не буде зруйнована. Це треба розуміти».
При цьому Буданов зазначив, що з середини травня будуть проблеми. Хоча й армагедону, за його словами, не буде.
«Я і про фронт в тому числі. Це комплексний підхід, тому що росіяни будуть використовувати комплексний підхід. Вони проводять комплексну операцію. Не будемо ми про це з вами довго розмовляти, але це важкий період буде. Середина травня, початок червня… Мова про все», – додав очільник ГУР.
Раніше газета The Guardian зазначала, що обсяг виробництва зброї в Росії турбує європейських експертів. Росія має перевагу в артилерійському вогні щонайменше три до одного, а часто й більше.
Водночас The Washington Post зазначає, що Росія нарощує військове виробництво, поповнюючи запаси стандартної зброї й боєприпасів, і, ймовірно, зможе підтримувати наступ в Україні принаймні протягом наступних двох років. Перебудувавши економіку на військовий лад, змусивши наявні підприємства працювати в посиленому режимі, щоб виробляти або ремонтувати старе озброєння, і закуповуючи запчастини в Ірані, Китаї та Північній Кореї, Росія досягла дивовижного відновлення після перших втрат в Україні.