На що здатні українські бойові морські дрони: сюжет CNN із секретної бази

Відео
Поділитися
На що здатні українські бойові морські дрони: сюжет CNN із секретної бази © CNN
«Швидші, ніж будь-що інше в Чорному морі».

Українські військові вперше публічно показали роботу бойових морських безпілотних дронів, які дозволяють Україні стежити та атакувати російських окупантів у Чорному морі.

Презентація відбулася на секретній військовій базі, де проходить тестування дронів, пише CNN. Попри те, що Україна поступається РФ за чисельністю особового складу і морськими потужностями, ці дрони виявилися життєво важливим інструментом у протистоянні з росіянами на воді.

Співрозмовники видання не назвали свої повні імена та звання у Збройних силах України. Боєць із позивним «Акула» показав журналістам багатоекранний пульт керування дроном, укомплектований важелями, джойстиками, монітором і кнопками зі спеціальними накладками, які дозволяють уникнути випадкового натискання.

Розробник безпілотника, який побажав залишитися анонімним, розповів, що їхня робота над морськими дронами розпочалася лише з початком повномасштабної війни.

«Це було дуже важливо, тому що у нас не було так багато сил, щоб протистояти морській державі - Росії. І нам необхідно було розробити щось своє», - зазначив він.

Останні версії безпілотників, які продемонстрували CNN, важать до 1 тонни, можуть нести до 300 кілограмів вибухівки, мають запас ходу до 800 кілометрів і здатні розвивати максимальну швидкість до 80 км/год.

«Ці дрони повністю українського виробництва. Вони спроектовані, намальовані і протестовані тут. Маємо власне виробництво корпусів, електроніки та програмного забезпечення. Понад 50% виробництва обладнання відбувається в Україні», - зазначив розробник.

Росіяни ще мають пристосуватися до новітніх можливостей України, заявили військові. Наразі швидкість цих безпілотників перевищує швидкість будь-якого морського судна в Чорноморському регіоні.

«Росіянам дуже важко знайти і потрапити в такий маленький безпілотник», - зауважив розробник.

Джерела в Силах оборони підтвердили CNN, що морські безпілотники були задіяні щонайменше у двох нещодавніх атаках: по Керченському мосту в липні і порту Севастополя в тимчасово окупованому Криму в жовтні 2022 року, зокрема на флагман російського флоту «Адмірал Макаров».

«Ці безпілотники призначені для знищення кораблів і флоту... вони досить успішно використовуються і лякають росіян», - наголосив боєць «Акула».

За словами розробника, робота проти ворожих військово-морських цілей змушує росіян далі відходити в Чорне море, що ускладнює нанесення ракетних ударів по Україні. Він зауважує, що це робить такі міста, як Одеса, «безпечнішими».

«Я думаю, що пройде від 5 до 10 років або більше, перш ніж росіяни зможуть ефективно протидіяти цьому типу дронів. Їхнє обладнання з 20 століття, наше - з 21 століття. Між нами 100 років», - підкреслив розробник.

Під час війни з Росією Україна стала відома тим, що знаходить нетрадиційні рішення для боротьби з російською агресією у Чорному морі. Одним з таких рішень є створення безпілотного підводного човна Toloka TLK-150. Це відносно невеликий безпілотник завдовжки лише 2,5 метри. Він має великий кіль і подвійні двигуни, які підрулюють на невеликих крилоподібних стабілізаторах. Разом з іншими конструктивними особливостями морський пристрій отримав високу маневреність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі