"Ми з артилеристами української 59-ї бригади. Тут, високо над окупованим містом Донецьк на сході України, дев’ять років тому почалася війна, яка загострилася повномасштабним вторгненням в лютому 2022 року", – починається сьогоднішній репортаж Radio France internationale (FRI). Посеред дороги швидко розгортається реактивна установка радянських часів «Град». Кожен постріл має значення — стрілки мають бути швидкими й ефективними — і швидко ховатися, як пояснює журналістам неназваний військовослужбовець.
Війна дронів
«Літають російські безпілотники. Останнім часом їх дуже багато. Зараз це, скажімо так, війна безпілотників. Також нас попереджають, що «так, над нами дрон» . Тому ми переходимо в інше місце, на іншу посаду. Залишатися на одному місці - для нас не існує (такого варіанту)».
Незважаючи на постійну небезпеку, артилеристи сподіваються завдати максимальної шкоди російським військам, як пояснив майор цього батальйону 59-ї бригади, пан Микола:
«У нинішніх умовах ми навчилися працювати прицільним вогнем. Не тому, що ми економимо боєприпаси, а тому, що ми навчилися влучніше бити ворога. Система стара, ще з 1973 року, але своїми руками ми її лагодимо і виконуємо своє бойове завдання».
ZN. Більш влучні удари - необхідність, зважаючи на те, що в Москви значно більше таких установок, про що йдеться нижче.
Західна техніка і її роль на фронті в Україні
Українська армія має значно менше "Градів", ніж у Росії. Тому саме на західне обладнання покладаються українські солдати, щоб змінити ситуацію.
«Від Західних країн ми отримали, окрім систем, над якими працюємо, більш точне та ефективне обладнання, – підкреслює майор Микола. І це допомагає нам перемогти росіян, і ми їм за це дякуємо»
На іншій позиції бригади саме за допомогою гаубиці, наданої США, солдати обстрілюють позиції росіян. Ця легка артсистема особливо цінується за легкість маневру. Щоб активувати його, потрібно кілька людей, а оснащені GPS снаряди дозволяють наносити точні удари.
Українські солдати знають, що вони в меншості і перебувають в несприятливому матеріальному стані, але вони воюють тут місяцями, і вони усвідомлюють, що удари є вкрай важливими для прориву російської оборони та для успішного українського контрнаступу.