«На папері» російська армія в Україні організована, так само як і на момент повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Однак якщо на початку великої війни до складу російського угруповання військ входили професіонали, то зараз це не так, передає британська розвідка.
«Ймовірно, угруповання все ще складається з понад 200 тисяч військовослужбовців, організованих у приблизно 70 бойових полків і бригад, розділених на п’ять груп військ. Вони все ще борються з обмеженою свободою проведення повітряних операцій», – йдеться у повідомленні Міноборони Великої Британії.
Однак у лютому 2022 року, як зазначили у розвідці, угруповання загарбників складалося з професійних військових. Також воно було значною мірою оснащеним досить сучасними транспортними засобами. Крім того російські окупанти регулярно тренувалися, прагнучи до складних спільних операцій.
«Тепер сили переважно складаються з погано навчених мобілізованих резервістів і все більше покладаються на застаріле обладнання, причому багатьом їхнім підрозділам серйозно бракує чисельності. Вони регулярно проводять лише дуже прості операції на основі піхоти», – зазначили в оборонному відомстві.
Важливим у британській розвідці також назвали й те, що навряд чи Росії вдалося створити великий, дієздатний, мобільний резерв для реагування на нові операційні виклики. Вказано, що російські війська навряд чи зможуть ефективно об’єднатися для масштабного військового ефекту вздовж 1200-кілометрової лінії фронту в умовах стресу.
Раніше у британській розвідці зазначили, що в короткостроковій перспективі Росія, ймовірно, розглядає крилаті ракети як ключовий засіб для завдання ударів вглиб території України з метою зриву очікуваних українських контрнаступів. Проте в більш стратегічному плані Росія також розглядає звичайні Sagaris та інші крилаті ракети як такі, що відіграють важливу роль у будь-якому гіпотетичному конфлікті з НАТО
Нагадаємо, речник Командування армії США в Європі та Африці полковник Мартін О'Доннелл розповів, що Сили оборони України для контрнаступу на російських загарбників отримали 600 видів західного озброєння та амуніції. За його словами, зараз ЗСУ має більше військових ресурсів, ніж будь-яка армія світу. Тим часом голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер прогнозує, що у майбутньому Росія робитиме ставку на великій кількості мобілізованих та погано навчених солдатів з застарілим оснащенням, тоді як Україна покращуватиме саме якість.