Російський полон: сім'ї 6000 українських полонених відчувають безпорадність у пошуках близьких — The Wall Street Journal

Поділитися
Коли українці повертаються з російського полону вони виглядають змарнілими, скаржаться на голод і тортури в російських в'язницях.

Сім'ї приблизно 6000 українських військовополонених не можуть отримати практично ніякої інформації про місцезнаходження і статус своїх близьких. Правозахисники кажуть, що їм відмовляють у доступі до таборів для військовополонених, де утримують українців.

Коли полонених повертають на батьківщину, вони виглядають змарнілими, скаржаться на голод і тортури в російських в'язницях. За даними правозахисників ООН, відсутність контактів українських полонених із зовнішнім світом є незвичайним явищем навіть у воєнний час, пише видання The Wall Street Journal.

Голова моніторингової місії ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні Даніель Белль заявила, що її команда має регулярний доступ до об'єктів в Україні, де утримуються російські військовополонені. Російські полонені можуть надсилати листи та повідомлення своїм родинам. Водночас за останні два роки спостерігачі ООН змогли відвідати українських військовополонених, які перебувають у Росії, тільки один раз — у серпні 2022 року. Замість цього команда Белль опитує українців, які повертаються з російського полону. Вони майже завжди розповідають про тортури в російських катівнях.

Для сімей українських полонених болісне очікування, а також свідчення тих, хто повернувся та розповів, що з полоненими поводяться жорстоко. Аналітики кажуть, що зробити життя мирних жителів нестерпним, зокрема за допомогою частих ракетних і артилерійських ударів по невійськовим цілям — частина давньої стратегії Кремля, покликаної зломити опір російським військам. Багато родичів вже понад рік не отримують звісток від своїх близьких і влаштовують акції протесту, щоб змусити українську владу швидше повернути полонених додому.

"Це дуже складна ситуація для всіх наших чиновників, і для наших військових. Це дуже боляче для родин полонених", — сказав Петро Яценко, представник урядового органу, що координує роботу з військовополоненими.

Раніше стало відомо, що Україна повернула з російського полону ще 100 захисників. Більшість з них були захисниками Маріуполя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі